Kateřino, s jakými pocity jste se vrátila z ME?
S velikým nadšením. Byly to pro mě nové zkušenosti ze hry proti jiným týmům a hráčkám. Trochu to narušilo stereotyp domácí soutěže.

Zavládla spokojenost s dvanáctou příčkou českého výběru?
Částečně, vyhrály jsme vlastně pouze jednou. Ještě nějaký tým jsme přehrát mohly a nakouknout třeba i do první desítky. Velikým příslibem jsou ale myslím naše výkony.

Jak moc složité bylo vrátit se zpět na české palubovky a nastoupit k semifinále tuzemského poháru proti Veselí nad Moravou?
Dost složité. Celé mistrovství bylo fyzicky náročné. Dostat se do kupy bylo po pouhých čtyřech dnech odpočinku trošičku o morálce.

Veselí jste porazily vcelku jednoznačně 30:24. Čekala jste to?
Vůbec ne, Veselí k nám přijelo hodně namotivované. Myslím si, že měl zápas velký náboj a byl takový akční. Tím spíš mě výsledek příjemně překvapil.

Ve finále narazíte na Porubu a s ní i na čtyři spoluhráčky z ME. Probíhá nějaké hecování?
Zatím ne, holky ale ráda uvidím. Doufám, že počet reprezentantek přidá kvalitě utkání.

Chystá se Kateřina Keclíková někoho kontaktovat?
Asi ne, i když nevylučuji, že si na facebooku napíšeme.

Považujete za vaši výhodu, že jste letos Porubu v nejvyšší soutěži porazily 34:33?
To teprve uvidíme. Když jsme na ni ale jednou našly recept, tak bychom ho rády zopakovaly. Doufejme, že i já holkám pomůžu, jelikož jsem v prvním zápase pro zranění nenastoupila.

Můžete jmenovat individuality soupeřek?
Poruba má velice kvalitní obě křídla, jak Hrbkovou, tak Chrenkovou. A úderné spojky v čele s Tóthovou a Poznarovou. Jejich síla je ve vyrovnaném kolektivu a spolupráci s pivotkou Seluckou.

Jak hrát na Sokol?
Taktiku nechám raději na trenérovi. Musíme holky ale určitě ubránit a dát jim víc branek než ony nám (směje se).

Předseda Toman deklaruje, že se v případě výhry Slavia přihlásí do pohárové Evropy. Znamená to pro vás zvýšenou motivaci?
Stoprocentně. Slavia se už pět let nepřihlásila. Šlo by pro nás o další cennou zkušenost. Jak už jsem říkala v souvislosti s reprezentací, je strašně fajn hrát proti jiným týmům.

Proč by měli diváci přijít do haly na Podvinném mlýnu?
Protože by se mělo hrát atraktivní utkání, ve kterém se na obou stranách představí řada českých, slovenských nebo českých juniorských reprezentantek i jiných vynikajících hráček. Duel bude vyhecovaný a vyrovnaný. V neposlední řadě diváci uvidí i pěkné holky.

Váš tip na výsledek?
Čekám vyrovnaný zápas, ve kterém zvítězíme tak o dvě, maximálně tři branky.