Ženy celý turnaj vyhrály. Podlehly pouze Moskvě 21:23, pak ale vítězily, ať už nad Altlandsbergem 29:21, Porubou 28:24 nebo nad vlastní juniorkou 31:8.

Juniorky vedle debaklu od slávistického áčka podlehly i Moskvě 8:28 a Porubě 19:31. Poradily si ale s Altlandsbergem 26:17, což jim pomohlo na čtvrtou příčku.

Triumf sešívaných podtrhla individuální ocenění. Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena Jana Knedlíková, nejlepší brankařkou její spoluhráčka Lucie Satrapová.

 „Turnaj splnil naše očekávání. Chtěli jsme dát veliký prostor všem hráčkám. To se podařilo a ukázalo nám možnosti pro interligové zápasy," vysvětloval kouč Pražanek Richard Řezáč.

 „Trochu mě mrzí prohra s Moskvou, se kterou jsme do desáté minuty druhého poločasu hráli tak, jak jsme si řekli. Bohužel se ale následně nechala děvčata strhnout k nepohledné, silové házené a soustředila se spíš na individuální vyniknutí, než na kolektivní pojetí, což nevedlo k dobrému zakončení. Tím se přizpůsobila hře soupeřek a právem prohrála," našel pihu na kráse vystoupení sešívaných náročný lodivod.

 „V dalších duelech jsem byl spokojený. Například s rostoucí formou brankařky Lucie Satrapové a Jany Knedlíkové, která si drží vysokou herní kvalitu už od play-out a je v této chvíli naší velikou oporou. Dalším pozitivem je to, že se vylepšila spolupráce na jednotlivých postech a tím se rozdělily vstřelené branky na více hráček. Nezbývá nám nic jiného, než výhru na turnaji potvrdit ve WHIL," dodal Řezáč.

Ani trenér prvoligových juniorek Slavie Michal Červenka nebyl zklamaný.

 „Turnaj pro nás znamenal první setkání v novém složení a ještě se soupeřkami, které mají mimořádně vysokou kvalitu," líčil ostřílený kouč.

 „Jsem rád, že jsme ho sehráli vcelku se ctí. Holky viděly, jak se hraje házená na nejvyšší úrovni, což bude pro ně do budoucna jistě motivující," pokračoval.

 „Je moc dobře, že jsme vyhráli alespoň jeden zápas. Ukázalo se, že dokážeme i takovéto soupeře porazit. Utkání s Moskvou a naším áčkem nicméně v plné nahotě odkryla, kde jsou rozdíly mezi námi a kvalitními ženskými celky," přiznal Červenka, který už se těšil na další práci.

 „Čekají nás ještě tři týdny přípravy, které si zpříjemníme o prvním zářijovém víkendu turnajem v Edenu, na němž se střetneme s týmy Kobylis a SVŠ Plzeň," doplnil.

Celkové pořadí turnaje O pohár DHC Slavia Praha:

1. DHC Slavia Praha

2. Luč Moskva

3. Sokol Poruba

4. DHC Slavia Praha – juniorka

5. MTV 1860 Altlandsberg

DHC Slavia Praha: Kantůrková, Kuběnová, Satrapová – Knedlíková, Königová, Mouleová, Černá, Jonášová, Kutlvašrová, Vélová, Jedličková, Kalčíková, Janoušková, Stellnerová. Trenér Řezáč.

DHC Slavia Praha; juniorka: Černochová, Neubergová – Nechvátalová, Pešková, Eftimiadu, Vondráčková, Janušová, Michková, Lidmilová, Švůgrová, Hainzová, Valentová, Prokešová, Balcarová, Cejnarová, Navrátilová, T. Jačková. Trenér Červenka.