„Trénuji už dlouho a vyhrála jsem už spoustu turnajů a medailí. Nadšení, které ale sálalo z tohoto družstva, jsem ještě nezažila. Neskutečná radost, pospolitost, to byly naše hlavní trumfy na cestě k prvenství," radovala se zkušená trenérka sešívaných Martina Papežová.

Cesta turnajem ale nebyla pro červenobílé nikterak snadná.

 „Ve skupině se holky teprve rozehrávaly, jejich výkony nebyly optimální a určitě se o nich nešuškalo, jako o adeptkách na pohár," přiznala trenérka, na jejíž tým čekal po postupu boj o umístění.

 „Čtvrtfinále s MGA Vídeň bylo velmi tvrdé a rozhárané. Tomu napomohl i velmi nejistý výkon rozhodčích, včetně chaosu u stolku časoměřičů. Holky do zápasu vstoupily s velikým odhodláním a vytvořily si rychle tříbrankový náskok, který uhájily i přes častou hru v oslabení," chválila své svěřenkyně Papežová, pak pokračovala.

 „Semifinále s Hypo Vídeň bylo nejúžasnějším zápasem turnaje. První půle byla z naší strany špatná. Po hektickém čtvrtfinále jsme se nemohly probrat a díky nedůrazné obranné fázi prohrávaly o poločase o pět branek. Naštěstí ale holky znovu zabraly a dovedly střetnutí do sedmimetrového rozstřelu, ve kterém ani jednou nezaváhaly," popisovala nervydrásající chvíle.

 „Ve finále jsme narazily na loňské vítězky z Frankfurtu nad Odrou. Šlo o favoritky, a tak jsem s obavou čekala, jak se s jejich dynamickým a velmi kompaktním pojetím popasujeme. To jsem ale ještě nevěděla, že holky předvedou vynikající hru spojek, bojovnost až za hranicí sebeobětování, nadšení z každé vydařené akce, obrany i zákroku. Prvenství si tak stoprocentně zasloužily," dodala zjevně spokojená Papežová.

 „Turnaj se nám hodně povedl, a proto jsme ho vyhrály," smála se šestnáctiletá spojka Slavie Jana Chlupová. Pak se zastavila nad akcí poněkud detailněji.

 „Základní skupina probíhala bez problémů. Důležité bylo, že jsme jí vyhrály a nemusely tak startovat v osmifinále. Čtvrtfinále bylo také v klidu. Semifinále bylo asi nejtěžší. Ze začátku jsme byly takový ospalý, pak jsme ale začaly pořádně hrát. Před finále jsme si řekly, že to vyhrajeme a vyhrály," culila se opora.

DHC Slavia Praha – Výběr Berlína 12:9 – Výběr Meklenburska 11:6 – Výběr Saska 8:8 – MGA Vídeň 14:11 – Hypo Vídeň 17:16, po sedmimetrových hodech – Frankfurt nad Odrou 14:12.

DHC Slavia Praha: Neubergová, Korbová – Konfrštová, Hurková, Kordovská, Chlupová, Kubišová, Hainzová, Franková, Šroubková, Líbalová, Rakovanová. Trenérka Papežová.