„Příprava na Šaľu probíhala normálně. Ve středu jsme absolvovaly modelové utkání s naší juniorkou, ve čtvrtek rozbor u videa. V pátek vždy ladíme systémové věci. S holkama jsme si řekly, že budeme bojovat. Dobře víme, že dopředu není nic ztracené,“ popisuje levá křídelnice červenobílých Monika Jedličková, kterou možnost dalšího debaklu nestresuje.

 „Stres? To slovo neznám,“ směje se sympatická plavovláska. „Nad debakly my sportovci nepřemýšlíme. Každý zápas začíná od nuly a je jen na nás, jak dokážeme se soupeřem držet krok,“ tvrdí odhodlaně. Pak si ale vzpomene na utkání s Michalovcemi, ve kterém působily sešívané na hřišti poněkud unaveně.

 „Když uděláte tolik technických chyb, a soupeřky je všechny využijí k rychlým útokům, pak neznám člověka, který by neodpadl fyzicky. Faktem ale zůstává, že jsme si vše zavinily samy,“ přiznává hráčka, která byla na jaře kritizována za špatnou koncovku.

 „Odrazila se na ní moje půlroční pauza. Nikdo nedokáže po zranění naskočit do stejné formy jako před ním. Chce to čas a já věřím, že se moje střelecká úspěšnost bude nadále jen zvyšovat,“ nepochybuje křídelnice, jež už myslí pouze na Šaľu.

 „Šaľa vychází ze zabezpečené obrany. Z ní vyráží do rychlých protiútoků. Z postupného útoku spoléhá na spojky Szarkovou a Porubskou. Ovšem s každým se dá hrát,“ míní Jedličková.                            

David Nejedlý