Ve dvou nejpopulárnějších sportech v republice nenajdete lepších týmů než těch sešívaných. Fotbalová parta kouče Karla Jarolíma vládne lize po třetině sezony, hokejová ekipa stratéga Vladimíra Růžičky kraluje tabulce po čtvrtině.

„Svědčí to o stavu, který ve Slavii panuje, tedy o pohodě,“ řekl bývalý stoper „sešívaných“ Jan Suchopárek, jehož doplňuje k otázce hokejové sestřičky trenér české reprezentace Alois Hadamczik: „Výkony Slavie mě nepřekvapují. V dobrém světle se ukazují mladí hráči jako Doležal, Růžička nebo Červenka.“

Podle výsledků není na „vině“ náhoda, nýbrž kvalitní hra podpořená nejlepšími útoky v ligách. Považte: Hokejová parta dala ze čtrnácti utkání rovných 60 branek. Tedy nejvíce z extraligy. A také fotbalisté se těší největší produktivitě s 21 zásahy z deseti duelů. „Ano, nejdůležitější prvky každé hry – obrana i útok – šlapou skvěle. To je rozhodující,“ potvrdil Hadamczik.

Výkony a úspěchy se však Vlček a spol nenechá vůbec zostudit. A jako bonus přidává nejlepší obranu. „A to ještě chybí stopeři Brabec s Latkou. Být ti dva zdraví, byla by Slavia ještě lepší. Každopádně trenér Jarolím dlouhodobě staví na útočné síle, a tu mají rovnoměrně zatíženou,“ vyznal se Suchopárek.

Oba nalezli tu správnou cestičku k zisku poháru pro mistra, který shodně netřímali roky. Hokejisté titul naposledy vyhráli před pěti lety, fotbalisté nálepku šampiónů dokonce postrádají předlouhých jedenáct let. „Vůbec bych se nezlobil, kdyby jejich postavení vydrželo ještě dvacet kol,“ pousmál se Suchopárek.

Oba předvádějí atraktivní hru, dávají góly, vyhrávají. A vděk diváků? Trestuhodně opomíjen: průměr domácích návštěv fotbalistů je až jedenáctý nejlepší s 4681 diváky. „Hokejky“ jsou na tom o 600 hlav lépe. Kalich hokejové hořkosti se přiblížil k rysce utkáním s Českými Budějovicemi, kdy hrál první s druhým. Přišlo jen 5125 diváků!

„Mrzí nás to, už nevíme, co více dělat,“ zoufal si marketingový manažer Jan Kratochvíl. „Je to o přístupu a divácké kultuře, která není u nás ideální. Možná je to otázka času, ale bystrozraký nejsem,“ zasmál se Suchopárek.

close zoom_in