„Řada našich holek startuje už i v dorostenecké kategorii, jsou tedy vyhrané a v mladších žákyních zúročují své zkušenosti," našla rozhodující moment turnaje trenérka vítězné Slavie Andrea Matějková, která nezapomněla ani na největší soupeřky.

 „Šikovné holčičky mají v Hostivaři. Největším soupeřem pro nás byl ale Rakovník, se kterým jsme se v průběhu roku střídaly v turnajových prvenstvích. Výsledky našich vzájemných zápasů byly vždy těsné. Mistrovství mohla vyhrát obě družstva," uznala sportovně sympatická trenérka.

Ta se na turnaji mohla spolehnout na sedm kvalitních hráček. Z nichž vyčnívaly sestry Kučerovy. Zatímco Veronika se stala nejužitečnější slávistkou, Michaela zaujala střeleckou kanonádou, jež se po čtyřech utkáních zastavila na uctihodném čísle třináct.

 „Pozemák hraju už pět let," zavzpomínala dvanáctiletá opora sešívaných Michaela Kučerová. I ona viděla největší překážku ve Středočeškách.

 „Holky z Rakovníku hrajou hodně v kontaktu. Měly jsme proto málo šancí vystřelit na jejich branku. Hrály jsme ale hodně kolektivně. Díky tomu jsme první," těšilo nejlepší střelkyni.

 „Recept na góly nemám. Snažím se naběhnout před branku, a tam být pokud možno sama," prozradila hráčka, pro niž není žádným problémem nastoupit i v dorostu.

 „Hrát mezi staršíma je docela těžký. Holky jsou větší a silnější," vysvětlovala útočnice s jasnou vizí do budoucnosti.

 „Chtěla bych hrát za českou reprezentaci a slávistické ženy," tvrdila hokejistka, jež se zastavila i nad ženským finále Slavia – Praga, ve kterém drží palce pochopitelně sešívaným.

 „Chce to, aby si naše ženy nahrávaly a hlavně dávaly góly," poradila svým vzorům do druhého duelu Kučerová.

Červenobílá cesta ke zlatu:

Slavia – Rakovník 2:2 – Bohemians 10:0 – Hostivař 5:0 – Praga 5:0

SK Slavia Praha: Michaela Kučerová, Veronika Kučerová, Denisa Menšíková, Natálie Nováková, Barbora Šnorová, Sára Pavlíková, Helena Šťastná. Trenéři Andrea Matějková, Petr Novák.

Konečné pořadí Mistrovství republiky mladších žákyň:

1. SK Slavia Praha

2. HC 1972 Rakovník

3. HC Hostivař

4. HC Praga 1946

5. TJ Bohemians Praha