Házenkářky Slavie jsou odhodlány vrátit po pěti letech titul do metropole. Naposled zvedly mistrovský pohár v roce 2002, od té doby se radovaly z primátu jen moravské celky – Olomouc, Zlín a naposled právě Veselí.

„Měly jsme před finále ze soupeřek obrovský respekt. Mají zkušené hráčky, reprezentantky,“ přiznala pivotka Slavie Klára Štolfová, spolu s Martou Adámkovou jediné dvě členky týmu, které pamatují poslední mistrovskou jízdu Slavie.

Pražanky se dokázaly o víkendu do série dvěmi vyhrami vrátit. „Začaly jsme hrát do křídel, zařadily jsme i nové signály. Fungovalo to,“ řekla Štolfová. „Uděláme sto procent pro to, abychom přivezly pohár do Prahy,“ zdůraznila.

Ve Veselí čeká Slavii peklo. Tamní diváci umějí rozpoutat divokou, avšak sportovní atmosféru. „Začíná se od začátku, prohry v Praze nás nijak nepoznamenaly. Doma hrajeme o moc líp,“ tvrdí zkušené křídlo Veselí Marcela Handlová. Dodala, že se včera tým po tréninku sešel. „Radily jsme se a zkoušely na slávistky ještě něco vymyslet,“ přiznala.