Sokol Poruba B – Slavia Praha juniorky 26:33 (14:16)
Slavia: Kudláčková – Janoušková 5, Prokešová 3, Königová 7, Palasová 2, Pokorná 12/2, Jačková, V. Michková 2, Navrátilová, Kutlvašrová 3, K. Michková, Skřivánková, Cejnarová 2. Trenér Červenka.

Špatný úvod a dobrý konec, takový byl ve zkratce průběh sedmého kola z pohledu červenobílých.

„V Ostravě jsme zaznamenali vítězství, z kategorie povinných, nikoliv snadných. Po dlouhé cestě jsme nastoupili do obrany a po sedmnácti sekundách nejen prohrávali, ale dokonce šli do oslabení,“ líčil kouč sešívaných juniorek Michal Červenka.

„Po srovnání počtu hráček jsme srovnali i krok ve skóre a plynule ho převrátili na naši stranu,“ pokračoval.

„Alarmující je pro mě nesoustředěný vstup do zápasu, který by se nám mohl v dalších utkáních vymstít. Nebudu vyzdvihovat žádná jména, protože se všechny hráčky podílely na nesoustředěnostech, stejně jako na vysoké střelecké potenci,“ doplnil Červenka.

Jiskra Havlíčkův Brod – Sokol Kobylisy 29:19 (16:8)
Kobylisy: Pázlerová – Stejskalová 4, Grgičevičová 1, Váňová 2, Orságová, Gloserová, Kleperádová 4, Janikova, Dorazilová, M. Pekařová, Pressová 5. Trenérka Mertová.

Cesta na hřiště aktuálně posledního družstva se začala pro kobyliské komplikovat už v týdnu, kdy se dozvěděly, že se budou muset obejít bez své nejlepší střelkyně Pavly Sukdolákové. Když se při rozcvičování zranila brankařka Fialová, nálada ještě poklesla.

„Ztráta Fialové ovlivnila vstup do utkání. Navíc v desáté minutě odkulhala i střední spojka Janiková a poločas tak skončil naší jasnou porážkou,“ popisovala nesnáze trenérka Kobylis Jitka Mertová.

„Ve druhé půli jsme byly o něco vyrovnanějším soupeřem, ale díky mnoha neproměněným šancím jsme se do zápasu už nedostaly,“ litovala.

„Přes porážku musím pochválit dorostenku Zuzanu Pressovou, která při své první větší šanci v ženách byla naší nejlepší střelkyní. Stejně tak Barboru Pázlerovou, už čtvrtou brankařku, která za nás v sedmi kolech nastoupila a Markétu Pekařovou, jenž hrála pouhé tři dny po sundání sádry,“ dodala Mertová.

Dramatické souboje mají za sebou i druhé házenkářské ligy. V mužské skupině JZČ nastoupili k derby hráči sedmého Chodova B proti osmé Dukle B, v něm slavili domácí výhru 38:32. Devátí Bohemians prohráli s Ledčí nad Sázavou 25:26.

Skupina SVČ předehrávala jedenácté kolo, ve kterém slávisté rozstříleli Most 34:14, což jim vyneslo posun na čtvrtou příčku. Sedmý Sokol Vršovice nestačil na Kolín 20:25. Soutěži kraluje Praha 4, která ještě neprohrála, tentokrát veze body z Bělé (33:29).

Ženy Astry se drží po sedmi kolech na druhé příčce, tentokrát však zaváhaly na půdě Strakonic, kde podlehly o tři branky 20:23. Děvčata Sokola Vršovice jsou po jasné výhře nad Tachovem 30:18 páté. Příčku za nimi se nachází béčko Kobylis, které vyloupilo Jindřichův Hradec B po výsledku 27:24.

David NEJEDLÝ