SK Slavia Praha – SG Brno 3:0 (18,18,17)

Hra Brna byla v Praze založena na kvalitním servisu, pokud se dařil, byly hostující hráčky sešívaným překvapivě vyrovnaným soupeřem. Od poloviny každé sady však domácí děvčata dominovala nátlakovou hrou a donutila soupeřky k nevynuceným chybám. A tak se z vítězství radovaly červenobílé, v čele se smečařkou Jitkou Mezerovou.

„V úvodu jsme byly trochu nervózní, jelikož jsme věděly, že máme být lepší, což bylo trochu svazující,“ hodnotila střetnutí Jitka Mezerová.

„Měly jsme dost výpadků na příjmu, z čehož pramenily naše chyby a tak byly sety zhruba do půlky vyrovnané,“ nelíbilo se Jitce.

„Naštěstí jsme se dokázaly vždy vzpamatovat, zlepšit servis, což rozhodlo. Nyní jedeme do Šternberku, kde chceme zvítězit. Půjde ale o těžšího soupeře. Čekáme proto vyrovnané utkání s úspěšným koncem,“ smála se Mezerová.

Slavia: Smutná, Cebáková, Votrubcová, Mezerová , Neumannová, Caithamlová, Steinerová, Vinecká, Suchoňová. Trenér Vojík.

VK Modřanská Prostějov - PVK Olymp Praha 3:0 (17,23,17)

Přestože se na Hané utkala dvě družstva, jež v dosavadním průběhu soutěže jen vítězila a neztratila ani bod, neponechaly domácí volejbalistky v bitvě s Olympem nic náhodě. Po vzájemném souboji platí výsledková neposkvrněnost pouze pro favorizované obhájkyně titulu, které na vlastní palubovce hladce vyhrály. S tím souhlasila i liberka poražených Kristýna Zoulová.

„Prostějov měl po celou dobu zápas pod kontrolou a byl stále jednoznačně ve vedení,“ popisovala Kristýna Zoulová.

„Pouze ve druhém setu se nám jim podařilo přiblížit. Naše stěžejní síla byla v útoku středových hráček, které obě dvě skládaly velmi úspěšně. Ale to bylo na Prostějov málo,“ vysvětlovala.

„Celý zápas by byl dramatičtější, kdybychom nedělaly série chyb. Zatímco jsme se my dostaly k číslu třináct, Prostějov udělal jen dvě,“ dodala zklamaná Zoulová.

Olymp: Kvapilová, Sládková, Vanžurová, Kossányiová, Kallistová, Halbichová, Dostálová, Zoulová, Škrampalová. Trenér Mitáč.

David Nejedlý