HC 1946 Praga – SK Slavia Slavia Praha 1:2 (1:1)Branky: Lucie Neubertová, Nikola Hrachová, Adéla Mejzlíková.
SK Slavia Slavia Praha HC 1946 Praga 9:0 (4:0)Branky: Adéla Bížová 2, Nikola Hrachová 2, Renata Capouchová 2, Adéla Reinosová 2, Jindřiška Reichlová.
Postupuje Slavia, která 20. června vyzve na svém hřišti Hostivař, jež vyřadila Rakovník.

„Skóre z obou zápasů je hrozivé. Je škoda, že pro nás sezona takto skončila. Hlavně po prvním semifinále, které jsme prohrály o jedinou branku a mohly klidně i zvítězit," kroutila hlavou kapitánka Pragy Lucie Neubertová.

„Do úvodního semifinále jsme nenastoupily s dostatečnou pokorou, v hlavách jsme měly, jak snadno jsme Pragu porazily v posledním vzájemném měření sil," kontrovala kapitánka Slavie Adéla Reinosová, která našla i jiný aspekt mdlého projevu.

„Špatnému výkonu hodně napomohlo tropické počasí. Jakýkoli pohyb navíc stál každou hráčku strašně moc sil," uvedla útočnice.

Optikou druhého výsledku se zdá, že více sil nechaly na pragováckém pažitu domácí hokejistky. Patrně fyzických i psychických. Podlehnout 1:2 v utkání, ve kterém nevyužijete bezpočet trestných rohů a dokonce penaltu, nezlomí jen mimořádně silné jedince.

„Naším prokletím v celé jarní části je neproměňování. Nešlo jen o penaltu, měly jsme obrovské příležitosti, které ale naše útočnice ani záložnice nedaly. Slávistky se z podstatně menších prodraly k brankám. Můžete se snažit sebevíc, na jeden vstřelený gól se těžko vyhrává," mrzelo obrán-kyni Pragy.

V Edenu už bylo na hřišti vlastně jen jedno družstvo. „Změnilo se počasí, hrálo se příjemněji. Pomohlo nám domácí prostředí. Odvedly jsme koncentrovaný výkon od začátku až do konce," pochvalovala si po jasném vítězství 9:0 Adéla Reinosová.

„Srazila nás druhá branka. Po ní přestaly určité hráčky věřit v úspěch a působily odevzdaným dojmem," nelíbilo se Lucii Neubertové.

Kapitánka Slavie našla paradoxně pro vystoupení Pragy omluvná slova: „Měly jsme postoupit, máme nyní kvalitnější tým, už jenom proto, že se Pragovce zranily dvě klíčové hráčky a další dvě působí v zahraničí," vysvětlovala opora celku, který do puntíku splnil stanovenou taktiku.

„Nechaly jsme Pragu, aby si vzadu hrála, do útoku ji ale nepouštěly. Naší silnou stránkou je rychlost útočnic. Díky ní jsme chodily snadno do brejků, kterým pomalejší obránkyně Pragy nedokázaly čelit," líčila Adéla Reinosová, kterak Slavia do finále došla.

Praga spolkla hořkou pilulku, sezona bez medaile musí být hodnocena jako neúspěšná.

„Jsme velmi zklamané. Semifinálový víkend by si měla každá z nás vzít k srdci a sama pro sebe si vyhodnotit, proč jsme nepostoupily. Podle mě naprosto neumíme hrát pod tlakem. V základní části vše jakžtakž šlo, na jejím konci už méně, v play-off jsme totálně vyhořely," doplnila Lucie Neubertová.

Slávistky mají před sebou jiné výzvy, obhajobu extraligového zlata. 

„Hra Hostivaře nám nesedí, nová trenérka Lenka Brtvová dala týmu jasný řád. Holky jsou především takticky skvěle vybavené, jejich kádr navíc výborně doplnily zkušené hokejistky typu Květy Kučerové nebo Evy Staňkové," nesnažila se skrývat Adéla Reinosová, jejíž celek bude ve finále jasným favoritem: „Vše je otevřené, hraje se na jediné vítězství, nic proto není dané. Máme výhodu jediného aspektu, domácí prostředí už nám mnohokrát pomohlo," dodala.