„Já bych mráček našel, ten se nad námi zatáhl uprostřed května před odjezdem na pohár, kdy jsme v extralize dvakrát prohráli s Pragou a s Rakovníkem. Oba zápasy jsme naprosto podcenili. Holky žily v euforii, myslely si, že už mají titul v kapse a podaly špatné výkony," nezastírá lodivod.

Trenére, tým jste přebíral minulé léto po působení úspěšného kouče Lahody, který družstvo vytáhl do PMEZ třetí výkonnostní divize. Nebál jste se?
To ne, samozřejmě ale vím, že musí Slavia vyhrávat. Pochybnosti jsem měl, nějaký vítr nikoliv.

V jakém stavu jste našel kádr?
Ten se nepatrně rozpadl. Několik důležitých hráček odešlo a já měl za úkol zapracovat do týmu mladé holky.

Kdo vám chyběl nejvíce?
Hráčky, které zamířily do zahraničí Adéla Reinosová a Renda Capouchová.

Do týmu jste zapracovával mladé hokejistky. Českou extraligu hrála například v dresu Pragy děvčata i třináctiletá. Jak se na tento trend díváte?
Třináct let je příliš málo. My jsme zařazovali holky nejméně patnáctileté. Máme takový supertalent Nikolu Babickou, která s námi už absolvovala nějaké přípravy. Říká se všeho s mírou.

Co je pro vás extraligový titul?
Vlastně takové sezonní minimum. Slavia úspěch nebo neúspěch hodnotí podle výsledků v evropských pohárech.

Přesto extraligu hrajete a váš tým ji absolvoval se dvěma porážkami na kontě. Ideál, anebo stavíte před hráčky motivaci v podobě sezony bez porážky?
Tak to nejde stavět. Vždycky se může stát, že nějaký špatný zápas odehrajete, nesedne vám. Upřímně holkám nedávám za vzor naši extraligu, snažím se je motivovat mezinárodními utkáními. Doma hrajeme stále stejně, útočíme, moc nebráníme a vlastně se čeká, jestli se střelecky prosadíme. Kdežto při pohárech je všechno jiné, naše výkony jsou svázány taktikou.

S čím jdete do extraligového střetnutí?
Nejtěžší práce před ním je holky motivovat. Většina z nich hraje za českou reprezentaci, mají za sebou řadu utkání naprosto jiné úrovně. Myslí si proto, že to nějak dopadne. Občas to chce ráznější slovo nebo výstup, jindy zažertovat. Mám štěstí, že je ve Slavii velmi dobře charakterově složený tým. S děvčaty se dá snadno dohodnout.

Asi se shodneme, že by Slavia potřebovala v extralize soupeřky. Blýská se na lepší časy?
Ty by se nám hodily jako sůl. Jedině na těžkých zápasech se naučíte hrát dobrý hokej, takový, který je k vidění při pohárech. Nejsme na tom, ale až tak zle. S Pragou se dají zahrát těžká utkání. Není to, ale stála ta úroveň, kterou bychom potřebovali. Hrát sedmdesát minut v plné koncentraci a pod tlakem se nám doma nepoštěstí. I Praga především čeká na naše chyby. Dělá to třeba chytře, ale nikam nás to neposouvá.

Kolik zápasů podle vašich představ jste letos odehráli?
Venku tři v evropských pohárech. Vylepšit to je jeden z hlavních úkolů, který máme do příští sezony. Navázali jsme spolupráci s Berlínem. Věřím, že nejpozději v listopadu proběhnou výměnné přípravné zápasy. Začátkem nového roku a o Velikonocích chceme vyjet na turnaje do zahraničí.

Jak moc velikým problémem je, že se přestalo hrát play-off?
Není to ideální. V pěti zbylých týmech ale play-off těžko uděláte. Na vyzkoušení našich nervů, by se nám ale hodilo. Navíc to je daleko zábavnější pro diváky.

Myslíte si, že se za rok vašeho působení posunul tým vzhůru?
Věřím, že ano. Zhruba o jednu příčku. Loni holky postoupily v pohárech o divizi výš. Udržet jí je ale nepatrně těžší než do ní postoupit. My ovšem nechceme usnout na vavřínech, ale do roka se pokusit hrát o další postup. Myslím, že to je reálné, potřebovali bychom ale, aby za nás nastoupily naše holky působící v zahraničí.