Výsledek je zasloužený, ovšem i trochu matoucí. Domácí se na vítězství nadřeli více, než napovídá. První sadu vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem a ve druhé prohrávali o pět bodů… „Bylo to moc těžké, první zápas play-off je vždycky takový. A soupeři podali dobrý výkon,“ líčil nejužitečnější hráč utkání Aleksandar Nedeljković. Když bylo Lvům ouvej, pomohli si enormní bojovností. Smečař Luke Smith neváhal pro míč zamířit mezi reklamy a rozbořit je. Což bylo všechno jen ne příjemné. „Takové momenty tým stmelují a dodávají nám sílu,“ ocenil spoluhráče blokař.

VK Lvi Praha – Orli Kladno 3:0 (25:23, 25:21, 25:22), stav série 1:0
Lvi: Nedeljković, Janouch, Kriško, Todua, van Dijk, Smith, libero Moník. Střídali: Pliasetskyi, Toman, McCarthy. Trenér Pomr. Orli: van Solkema, Seppänen, Špulák, Platačs, Kraffer, Kyjanica, libero Kunc. Střídali: Lohr, Hancock, O. Fortuník, Hýský. Trenér M. Fortuník.
 

Cenu pro MVP předával patron zápasu Jan Mikulka. Ředitel Unyp areny, kde se Lvi za dva roky dokonale zabydleli, nešetřil chválou. „Utkání se mi velmi líbilo. Sety se přelévaly. První dva mohly dopadnout klidně opačně,“ mínil. Klání ho zcela pohltilo. „Líbilo se mi, že kluci ani za nepříznivého setu nesložili zbraně. Emoce z nich stříkaly. Jsme na dobré cestě,“ zdůraznil. Své nové role se zhostil příkladně, fandil a o vítězích ani na okamžik nepochyboval. „Patron není nervózní, patron věří,“ glosoval s dovětkem, že i on v úterý zamíří ke druhému čtvrtfinálovému střetnutí na Kladno.
 
To může mít pro vývoj série zásadní vliv. „Rozhodne se, jestli bude dlouhá, nebo krátká,“ vysvětloval Nedeljković. „Orli mají moc dobrého nahrávače a dobře přijímají,“ odhalil největší zbraně Středočechů. „Pokud ale dokážeme i na Kladně hrát se stejným nasazením a energií, tak se nemáme čeho bát,“ burcoval blokař, kterého výpočty aplikace SmartVolley označily za MVP zápasu už podruhé v sezoně. „První cenu mám na poličce nad postelí. Teď k ní přidám druhou a třeba i další,“ líčil s úsměvem na rtech.

Kouč Pomr považuje za zásadní, jak se jeho svěřenci vypořádají s nízkým stropem kladenské haly. „Potřebujeme si zvyknout na servis Orlů. Přeji si, abychom lépe přihrávali a měli to snazší v útoku. Ačkoli jsme se tentokrát i z těžkých pozic dokázali prosadit,“ sdělil trenér. „Chceme pokračovat v kompaktní obraně, předvést pěkný volejbal a hlavně si připsal další bod,“ dodal odhodlaně.
 
Druhý duel čtvrtfinálové série mezi Lvy a Orly se hraje v úterý na Kladně. Přímý přenos vysílá od 18 hodin volej.tv.