Český tým s pražským jezdcem dorazil do Assenu týden před závodním víkendem, aby absolvoval jednodenní test. A vyplatilo se. Juránek obsadil v kvalifikaci evropského šampionátu juniorů 13. místo, neustále se zlepšoval. Velký progres ukázal v závodě, kde se dokázal dostat na čelní pozice. Tam sváděl souboje s konkurencí, jeho předjížděcí manévry zvedaly diváky ze sedadel.

Filip Juránek v nizozemském Assenu.Filip Juránek v nizozemském Assenu.Zdroj: Yamaha R3 CupZ čelních pozic se ale propadl po chybě v posledním kole, do cíle Juránek nakonec dojel na devátém místě. K tomu ale předvedl nejrychlejší kolo závodu. Zanedlouho bylo všechno jinak, pražský motocyklista se dozvěděl verdikt od komisařů. Podle nich byl právě v posledním kole v jedné ze zatáček moc dlouhý a překročil stanovený limit. „Pro mě je důležité, že jsem sváděl souboje o vítězství, což mi dalo hodně zkušeností. Mrzí mě ta chyba v posledním kole,“ dodal Juránek.

Také Oliver König měl s tímto pravidlem problémy – překročení track limitu ho odsunulo dozadu při nejednom závodě. Další body Juránek nepřidal, druhý závod musel vzdát po nezaviněném kontaktu se soupeřem už ve třetím kole. Pád se obešel bez zranění. „Mohli jsme slavit obrovský úspěch, ale tohle k motocyklovým závodům prostě patří. Filip předváděl výborné výkony. Byla na něm vidět obrovská chuť bojovat se soupeři a těšíme se na další pokračování evropského šampionátu juniorů,“ dodal Miloš Čihák, CEO pražského týmu Movisio Racing. V juniorském evropském šampionátu má Juránek na svém kontě celkem osm bodů.