Dukla přitom o půli vedla už o pět gólů a zdálo se, že kráčí za body. Jenže stačilo sedm minut a náskok i sebevědomí byly pryč. „Za první poločas musím kluky pochválit. Všichni předvedli to, co jsme si řekli,“ snažil se zůstat nad věcí kouč Dukly Daniel Čurda. „Naše hra nepostrádala nasazení, chuť a Tomáš fantasticky chytal,“ upozornil na dvanáct zákroků pražského gólmana, které nepouštěly Valachy do hry.

Jenže všeho do času. Po změně stran se na plochu vrátily docela jiné celky. „Přestože jsme si řekli, že musíme zachytit začátek druhé půle, za deset minut jsme vyrobili pět technických chyb,“ kroutil hlavou Čurda. A poté se do jeho hlasu, jako předtím na hřiště, vkradla bezmoc. „Úplně jsme vypadli z rytmu a dostali se pod deku. Upřímně, už jsme neměli šanci vyhrát,“ přiznal.

Co ale dál? Není v reprezentační pauze ideální čas na změnu? „Samozřejmě platí, že nechci utíkat. Pokud si vyhodnotíme, že to beze mě půjde lépe… Na prvním místě je pro mě Dukla,“ doplnil trenér.

Jestli bylo Čurdovo hodnocení plné emocí, kapitán Dukly Tomáš Petržala výsledek dokonce obrečel. „Vůbec nevím, co bych k porážce řekl. Nesu ji hrozně těžko,“ soukal ze sebe sotva polohlasně. „Pokud se daří, všichni hrají jako mistři. Když to nejde, musí zapojit jiný sval. Bez srdce to vážně nejde,“ zdůraznil gólman, který během duelu více než hlasitě komunikoval s obranou i lavičkou.

„Chyby komukoli odpustím, nelíbilo se mi ale nasazení. Před čtrnácti dny doma prohrajeme s Frýdkem-Místkem a teď bezostyšně předvedeme další výkon na vrácení vstupného,“ nechápal. „Jestli nezačneme bojovat a nenecháme na place něco navíc, nikdy se nezvedneme.“


Dukla – Zubří 20:22 (11:6)
Rozhodčí: Pavlát, Točík. Vyloučení: 1:4. Sedmičky: 3/3:1/1. Diváků: 200.
Sestava a branky Dukly: Petržala, Štefanič – Režnický, Klíma 7/3, Krouský, Patzel 1, Křístek 2, Reichl 1, Jeníček 2, Harabiš, Syřínek, Hlavatý, Kastner 4, Šůstek 2, Blecha 1.
Nejvíce branek Zubří: Korbel 7, Zeman 4, Dokoupil 3, Hrstka 2/1.