SKV Ústí - Lvi Praha 2:3 (25:20, 26:24, 27:29, 17:25, 9:15)
Rozhodčí: Rychlík, Dmejchal. Diváci: 580. Ústí: Suhan, Pliasetskyi, Hýský, Martinez, Hulpach, Lank, libero Kořínek. Střídali Fišer, Hendrich. Trenér Žaba. Lvi: Čech, Černý, Kollátor, Estrada, Tibitanzl, Thiel, libera Tláskal, Moník. Střídali Crer, Janouch, Madsen, McCarthy. Trenér Barrial.

Ve skupině E nejprestižnější klubové soutěže Evropy se to vyvinulo následovně. Pokud Lvi doma porazí Galati, postoupí dále. K oslavám je může posunout i prohra 2:3 za předpokladu, že Maaseik nepřehraje Civitanovu v její hale. „Takové zápasy mám rád. Očekávám, že přijde opět plný dům, vyburcuje nás k výbornému výkonu a požene za vítězstvím,“ popisuje Janouch. „Moc se těšíme. Utkání je důležité pro každého z nás i pro celý klub. Všichni si uvědomujeme, že můžeme psát historii a posunout se do další fáze Ligy mistrů,“ líčí odhodlaně Barrial.

Aby se Lvi dostali do komfortní pozice, museli minulý čtvrtek přehrát před bouřící Unyp arenou Maaseik 3:1. V Rumunsku v polovině prosince tak úspěšní nebyli. Přestože vedli 2:1 na sety, z palubovky odcházeli jako poražení. „Samozřejmě nás to stále mrzí, nicméně nebylo jednoduché hrát venku proti tak kvalitnímu soupeři. Ale i my jsme doma agresivní a těšíme se na odvetu,“ zdůrazňuje trenér. Janouch našel na rumunském klání pozitiva. „Důležité bylo, že jsme bojovali. V prvním setu nás přejeli, ale vrátili jsme se zpátky do zápasu, což se cení. Galati bylo ten den lepším týmem. Není nad čím přemýšlet, ve středu musíme být lepší my,“ burcuje.

Přestože Pražané drží většinu trumfů, jeden přiřknou Galati. „Mají ještě širší kádr než my. Vidím u nich čtyři rovnocenné smečaře, dva univerzály, tři blokaře a dva nahrávače,“ vypočítává Barrial. „V tom jsou trochu nečitelní,“ souhlasí Janouch. „Musíme se připravit na více hráčů, než jen na sedm. Věřím ale v naši sílu, jsme ve velmi dobré formě,“ podtrhuje.

Utkání pražských Lvů s Arcadou Galati začne v Unyp areně ve středu od 19.30 hodin. Dobrá zpráva pro fanoušky je, že v síti ticketportal.cz ještě několik vstupenek zbývá. Ti, kdo nebudou moci přijít do ochozů jistě ocení přímý přenos ČT sport a ČT sport Plus. „Rozhodnou fanoušci, naše odhodlání a enormní nasazení. Samozřejmě i servis. Doma zatím podáváme velmi dobře. Nepochybuji o tom, že budeme v tomto trendu pokračovat. Budeme pevní v obraně, jak na síti, tak v poli,“ míní Janouch. „Kdo postoupí? Ten co bude hrát lépe. A kdo to bude? Věřím, že my,“ zakončí s úsměvem Barrial.