Podle všeho bude Kotlářka plná sportujících seniorů. „Už máme asi 380 přihlášek a očekáváme, že se počet vyšplhá přes čtyři stovky,“ říká David Huf, zakladatel projektu.

Jaké disciplíny si mohou účastníci vyzkoušet? Nechybí skok do dálky, oblíbená je chůze s holemi, slalomový běh, hra pro seniory zvaná woodball, turnaj tříčlenných družstev v pétanque, při němž se dostane i na vozíčkáře, a velký ohlas má i turnaj Fotbal v chůzi, což je projekt UEFA.

Právě posledně jmenovaná hra získává na popularitě a tentokrát ji obohatí známá jména. Na Kotlářku totiž dorazí fotbaloví internacionálové Jan Fiala, Günter Bittengel, Karol Dobiáš a Petr Rada, kteří sehrají exhibici proti týmu České asociace Sport pro všechny, který posílí David Jarolím.

Fotbalisté nebudou jedinými známými osobnostmi, které přijdou podpořit sportující seniory. Záštitu nad akcí převzal vládní zmocněnec pro sport a bývalý hokejový brankář Milan Hnilička, tradičním patronem je někdejší slavný diskař Imrich Bugár, přítomen bude i veslař Jakub Podrazil, první mistr světa na trenažeru.

Na seniorská klání se těší i trojnásobná olympijská medailistka a světová rekordmanka v oštěpu Barbora Špotáková.