Česká děvčata se ale nemají za co stydět. Jejich nasazení bylo přímo učebnicové, stejně tak pohledná byla i jejich hra. Jen tentokrát chybělo ono pověstného štěstí.

A tak jim mohl bývalý vynikající lední hokejista Petr Bříza pogratulovat „pouze" ke stříbrným medailím.

 „Holky hrály skvěle. Soucítím s nimi, jelikož vlastně po celé utkání dobývaly branku Polek a nakonec zůstaly nešťastně pod vrcholem. V mých očích ale dosáhly pomalu na vítězství," ocenil výkon mladých reprezentantek významný představitel Sparty a předseda komise Rady pro sport a tělovýchovu hlavního města Prahy, jehož vztah k pozemní odnoži hokeje je veskrze kladný.

 „Vyrůstal jsem ve Slavii. Když mi bylo asi dvanáct let, tak jsme chodili hezké pozemní hokejistky okukovat," vzpomínal muž, který předával ceny vítězkám.

Česká děvčata se dočkala medailí z rukou předsedy Českého svazu pozemního hokeje Gina Schilderse, jenž odevzdal první z nich kapitánce Karolíně Jirsové.

 „Utkání se pro nás vyvíjelo dobře. Polky jsme zatlačily, měly spoustu šancí. Ty jsme ale neproměnily, což rozhodlo," litovala střelecké nemohoucnosti spolehlivá obránkyně.

 „Jinak jsem ale na náš celek hrdá. Před šampionátem jsme nebláznily, daly si nižší cíle, které jsme krůček po krůčku plnily. Nevyšlo to až na vrchol, gratulujeme Polkám, svůj sen jsme si ale splnily," pokračovala opora.

 „Pocity jsou teď pochopitelně rozporuplné a převládá zklamání. Nějakou oslavu si ale zasloužíme," pousmála se Jirsová.

Česko – Polsko 0:4 (0:0)

Sestava Česka: Čecháková, (Stýblová) – Jirsová, Nováková, Vošahlíková, Tůmová, Vorlová, Neplechová – Hanzlová, Decsyová, Košťálová, Laciná. Trenér Faust.

Konečné pořadí HME juniorek
1. Polsko
2. Česko
3. Rusko
4. Bělorusko
5. Turecko
6. Rakousko
7. Portugalsko
8. Švédsko