„Otvírat bychom měli v říjnu,“ potvrzuje Šebrle.

On sám bude vlastníkem celého komplexu.

Luxusní sportoviště v příjemném prostředí vilové čtvrti ale nebudou levnou záležitostí. „Počítáme v řádech desítek milionů. Pod padesát bychom se měli vejít. Já sám teď investuji asi dvacet procent z této částky,“ kalkuluje.

A zbytek? „Půjde z hypotéky. Mám dva úvěry, jeden do roku 2027 a druhý klasický na deset let.“ Do svého sportoviště investoval Šebrle údajně téměř veškeré úspory. „Nechal jsem si jen jakousi finanční rezervu, jinak mám na účtu zero,“ pousměje se.

Světový rekordman předpokládá, že mu se splácením pomůžou sponzoři. „Něco snad ještě vydělám atletikou. Na úvěry padnou i peníze z provozu areálu,“ líčí.

To, že by své závazky nemohl splácet, ho nestraší. „Riziko tu samozřejmě je. Ale já doufám, že si k námlidi najdou cestu. A kdyby bylo zle, vždycky můžu centrum prodat nebo pronajmout.“

Šebrle doufá, že takové radikální řešení nebude zapotřebí.

Aco lidem nabídne?

„Venku postavíme tenisové kurty i víceúčelové a dětské hřiště.“ Vyroste tu také dvoupatrová multifunkční hala. „V té bude prostor například pro regeneraci – výřivka, sauna, solárium nebo masáže a také hypoxi studio. Podobné má Šárka Kašpárková. Jedná se o metodu odbourávání tuků,“ vysvětluje Šebrle.

Nechybí ani oblíbený golf. „V hale budou dva supermoderní golfové simulátory.“

Chystá toho však mnohem víc. „Bavíme se třeba o spolupráci s Martinou Navrátilovou, mohla by tu mít přípravku pro svoji tenisovou akademii,“ prozrazuje.

Zpočátku by mělo být centrum otevřeno pro všechny. „Chceme ho ale budovat klubovou formou. Pro registrované členy připravujeme spoustu výhod. Může se stát, že se klub jednou uzavře.“