„Užil jsem si to hodně. Myslím, že je skvělé být obklopený klukama a holkama, které baví basket. Mám jen pozitivní zprávy, takže jsem rád, že si to všichni užívají. Snad takových akcí u nás bude přibývat," řekl v pondělí Satoranský novinářům.

Dobrá úroveň basketbalového dorostu 

„Úroveň byla překvapivě dobrá. Děti mě pozitivně překvapily, jak jsou do basketu zapálené. I holky byly moc šikovné, dokonce porážely kluky ve střelbě. Kvalita byla vysoká," těšilo odchovance USK Praha.

Na kempu se každý den věnoval jiné skupině. Na závěr šlo o nejperspektiv­nější hráče z Česka a Slovenska ve věku kolem 15 let. S dětmi plnil všechny tréninky, ukazoval jim, jak správně cvičení provádět, ale také s nimi besedoval a zodpovídal všetečné otázky.

Malí basketbalisté se ptali na plat 

„Vůbec první otázka byla, jak jsem spokojený s penězi. Vypálili to na mě bez ostychu. Řekl jsem jim, že musí počítat i s tím, že existují nějaké daně a další věci. Ale hned se mi ukázalo, kvůli čemu ten basket dělají," usmíval se Satoranský.

Nejvíce však účastníky kempu zajímaly otázky týkající se NBA, v níž se představí jako čtvrtý Čech v historii. „Nejlepší otázka asi byla, proti kterému týmu mám největší strach hrát. Tak jsem říkal, že proti Stephenu Currymu (rozehrávač Golden State) to asi bude těžké, abych nebyl na špatné straně highlightů," dodal rozehrávač.

Nejlepší účastník dostal dres 

Na závěr každého dne Satoranský vybral nejlepšího účastníka kempu, kterému předal jeden ze tří dresů Washingtonu s jeho novým číslem 31, které do Prahy přivezl viceprezident Wizards Tommy Sheppard. Jde o vůbec první tři exempláře dresu Washingtonu se Satoranského jménem.

„Dokonce ani já žádný nemám. Myslím, že kluci musí být nadšení, stejně jako já, když jsem je viděl. Líbí se mi moc a už se těším, až v nich naběhnu i do oficiálního zápasu," řekl Satoranský.

Jeho oblíbená čísla 8 a 13 byla ve Washingtonu zabrána, tak musel zvolit jiné. „Třináctku má Gortat a osmičku tuším Washington nepoužívá. Ani jsem nad tím nijak nepřemýšlel, jen prohodil jedničku za trojku," vysvětlil svou volbu.

Satoranského čeká v říjnu kemp 

Kariéru v NBA oficiálně zahájí na konci září. „Přípravné zápasy začínají někdy kolem pátého října, ale předtím je ještě týdenní kemp, což jsou ty nejostřejší tréninky v celé sezoně NBA. Tam začíná naše první týmová příprava, ale předtím se už všichni hráči připravují, aby byli v co největší formě," popsal Satoranský.

I proto s dětmi dělal všechna cvičení a dával si do těla. „Kemp byl spíš forma zábavy. Samozřejmě pohybuju se osm hodin v hale, na konci dne jsem docela vyšťavený, ale za přípravu to nepovažuju. Až teď budu mít devět dní individuální tréninky, na které pak navážu třemi týdny přípravy už ve Washingtonu, abych byl na start co nejlépe připravený," dodal Satoranský.

V Praze bude pilovat také střelbu s trenérem euroligového Bambergu Stefanem Weissenböckem, který se věnoval i dětem na kempu.

Čtěte také: Rodiče utratí za sport svých dětí průměrně 624 korun měsíčně