„Myslím, že nejvýstižnějším slovem, jak to popsat, je nekonzistentnost výkonů. Bylo to z mé strany nahoru dolů,“ citoval Satoranského hodnocení kvůli pandemii koronaviru přerušeného ročníku list Chicago Sun-Times.

„Hlavně po přestávce na Utkání hvězd jsem nehrál dobře a to mě samozřejmě mrzí. Nemám rád, když mé výkony nejsou konzistentní,“ řekl osmadvacetiletý rodák z Prahy už v dubnu.

Jeho Chicago se sice pyšní šesti celkovými triumfy v NBA, všechny jsou ale z devadesátých let minulého století, ten poslední pak z roku, kdy Satoranský slavil sedmé narozeniny. Letošní sezona Bulls nevyšla, ve statistikách českého hráče se ale zajímavé počiny určitě najdou. Konkrétně web NBA připomíná zejména tato tři utkání.

Atlanta Hawks – Chicago Bulls – 93:113

(Satoranský 27 bodů, 7 doskoků, 8 asistencí)

Tenhle zápas patřil Chicagu. A v jeho středu právě Satoranskému. Sedmadvacetiletý hráč si v utkání proti Atlantě vylepšil nejen své dosavadní bodové maximum v NBA, když předchozí nejlepší výkon ještě z Washingtonu posunul o dva body, ale zaznamenal dokonce nejlepší počin českého basketbalisty ve slavné zámořské soutěži.

| Video: Youtube

Před zápasem to přitom na žádnou velkou bodovou erupci nevypadalo. Satoranský měl zápasový průměr hluboce pod deseti body a na dvojcifernou hodnotu do té chvíle nedosáhl. V Atlantě ale poprvé ukázal, proč o něj Chicago stálo.

Cleveland Cavaliers – Chicago Bulls – 106:118

(Satoranský 19 bodů, 6 doskoků, 6 asistencí)

Tentokrát Satoranského sice zastínil Zach LaVine, jehož 44 bodům nemohl konkurovat ani český borec, přesto si „Saty“ připsal další povedený výkon.

| Video: Youtube

Jen těsně zaostal pod hranicí dvaceti bodů a po rodákovi z Rentonu byl i díky šesti doskokům a šesti asistencím druhým nejlepším hráčem hostí.

Chicago Bulls – Washington Wizards – 126:117

(Satoranský 15 bodů, 13 asistencí)

Ještě minulou sezonu oblékal jejich dres, v únoru už ale byl na druhé straně a byl opět jedním ze strůjců úspěchu. K solidním patnácti bodům přidal především třináct asistencí na koše spoluhráčů.

| Video: Youtube

Právě proti svému bývalému týmu Satoranský během ročníku válel. Průměrně si proti Wizards během čtyř vzájemných duelů připsal přes sedmnáct bodů na zápas a osm doskoků.

A jeho celková čísla? Po 65 zápasech svým bodovým průměrem jen těsně zůstal pod hranicí deseti bodů.