Tradice zůstane zachována. Jen tentokrát nepřijede stárnoucí hvězda, ale hráč aktuální světové špičky. Exhibiční turnaj stolních tenistů Prague Open přivítá Vladimira Samsonova. Bělorusa roky žijícího v Německu. A hlavně momentálně pátého hráče světového žebříčku, trojnásobného mistra Evropy a bývalého vicemistra světa. „Je absolutní světovou špičkou. Těžko může přijet někdo lepší,“ říká bývalý vynikající reprezentant a dnes trenér Jindřich Panský.

Předloni okořenil turnaj Švéd Jörg Persson, minulý ročník vyšperkoval jeho krajan Jan-Ove Waldner. „To bývaly hvězdy, ale Samsonov je skvělý teď,“ porovná Panský. Diváci se mohou těšit na souboj Samsonova s českou špičkou v čele s Petrem Korbelem, který dostal volnou kartu. V sobotu hraje ligu v Německu. „Bude to náročné, ale jsem rád, že se divákům představím alespoň v neděli,“ říká Korbel. Právě on se zasloužil o příjezd Samsonova.

Populárního Vladiho ani nemusel přemlouvat. „Měl jsem skvělé reference od Perssona a Waldnera, takže jsem přikývl. Prague Open se těší výborné pověsti,“ říká Samsonov. O vypsanou výhru 2000 eur se ucházejí i Poláci, především Lucjan Blaszczyk. Kromě kategorie Elite se od pátku do neděle na 24 stolech v hale Oáza hraje dalších 15 kategorií. „Všechny soutěže kromě čtyřher nejdříve ve skupinách,“ říká ředitel turnaje Jan Hrnčiřík.