DHC Slavia Praha – Duslo Šaľa 26:27 (16:14)

DHC Slavia: Satrapová, Peerová – Raková 1, Knedlíková 5/1, Vondráčková, Burdová, Mouleová 1, Königová 4, Jonášová 7/2, Kutlvašrová 5, Pokorná 2, Jedličková 1, Rezlerová. Trenér Řezáč.

 „Jana Knedlíková svou novou pozici zvládla,“ začal pozitivně Richard Řezáč.

  „První poločas mě ještě potěšil. Holky dokázaly dobře bránit a vyrážet do rychlých brejků,“ pokračoval.

 „Za druhou půli je ale musím pokárat, vždyť v něm vstřelily jen deset branek. Bylo na nich vidět, že si přestaly věřit v koncovce a hlavně se přestala zapojovat křídla. Například pravé, jakoby neexistovalo,“ kritizoval.

 „Možná někdo vidí herní posun, ale já jsem nespokojený. Holky hrály ve druhé třicetiminutovce nedisciplinovaně. Za prohru si mohou samy,“ dodal nakvašený Řezáč.

Ani Jana Knedlíková štěstím nezářila.

 „Vzhledem k tomu, že od malička nastupuji na křídle, tak je pro mě spojka nezvyklým postem. K tomu jsem indisponovaná výškou. Proto bych svůj výkon nehodnotila kladně,“ popisovala záludnosti pravé spojky Knedlíková. Pak se vrátila k zápasu.

 „V první půli se nám dařilo v obraně, ze které jsme chodily do rychlých brejků. Postupné jsme dohrávaly do gólových pozic, které jsme proměňovaly,“ líčila.

 „Po změně stran jsme udělaly víc technických chyb. Šaľa je tak dobrým týmem, že je z rychlých brejků trestala. V obraně to měla snazší, vzhledem k tomu, že jsem byla na spojce. Nemusela proto hlídat na mé straně střelbu z dálky a mohla se zaměřit na průniky do brankoviště,“ doplnila Knedlíková.

Nejlepší střelkyní sešívaných se stala sedmigólová Martina Jonášová. Zajímalo nás, jak vnímala absenci Černé.

 „Myslím si, že to nebyl až takový problém. Samozřejmě nám chyběly Klářiny branky, ale Jana ji dokázala nahradit svou bojovností a kličkami,“ pochválila svou spoluhráčku Jonášová.

 „V první půli jsme hrály pěknou kolektivní házenou. Nedělaly technické chyby a vytvořené šance proměnily,“ přidala svůj názor na vznik náskoku.

 „Pak jsme se ale zalekly možnosti vyhrát. Začaly být nervózní, kupily chyby a bylo po zápase,“ posteskla si Jonášová

David Nejedlý