V nejbližších dnech budou pomocí e-mailů osloveni všichni dosud registrovaní závodníci z dříve zrušených závodů, aby potvrdili své registrace na jednotlivé závody, jež v příštím roce skutečně poběží. „O start v pražských závodech je tradičně obrovský zájem jak z Česka, tak ze zahraničí. Proto potřebujeme co nejdříve zjistit, zda si někdo z již registrovaných svou účast nerozmyslel, teprve pak můžeme znovu otevřít registrace na uvolněné kapacity,“ doplňuje Carlo Capalbo.

Pražský maraton se v říjnovém termínu nepoběží. Přesunul se na květen příštího roku.
Až příští rok v květnu. Volkswagen Maraton Praha je přesunutý

 Již více než čtvrt století vytváří kulisy prestižních běžeckých závodů památky a zákoutí hlavního města. Kromě běžců a jejich doprovodu do Prahy na tyto události zavítají další desetitisíce sportumilovných turistů. Závody jsou tradičně přenášeny do desítek zemí celého světa a jsou tak nejlepší reklamou pro českou metropoli. „Předchozí covidová rušení městských běhů těžce postihla nejen pořadatele, ale hlavně naši snahu udržet společnost ve zdravé kondici. Hlavní město dlouhodobě podporuje celou běžeckou komunitu, proto se těšíme, že brzy už opět uvidíme pražské ulici plné aktivních lidí,“ říká Vít Šimral, radní hlavního města Prahy pro oblast sportu. Městské běhy tradičně podporuje také Český atletický svaz (ČAS). „Sport a běh zvlášť je nesmírně důležitý pro lidské zdraví a naši imunitu. Máme proto radost, že se nakonec našel způsob, jak bezpečně pořádat velké běžecké akce navzdory stále přítomným vlnám pandemie,“ vysvětluje Libor Varhaník, předseda ČAS.

 Běhy pořádané RunCzech mají už tradičně i charitativní přesah. Při registracích mohou závodníci jednoduchou formou přispět část prostředků například na výsadbu dalších stromů v takzvané Maratonské aleji, nebo například podpořit Armádu Spásy či Světlo pro svět. Dubnový pražský půlmaraton je zároveň součástí panevropského běžeckého projektu SuperHalfs, jehož start se kvůli pandemii posunul právě na 2022. Závodníci při něm objíždí běhy v pěti metropolích a sbírají razítka do svých běžeckých pasů. Kromě Prahy se projektu SuperHalfs účastní ještě Lisabon, Kodaň, Cardiff a Valencie