Příbramský tým ale doufá, že bude konkurenceschopnější a neprohraje podobným rozdílem jako loni. To totiž favoritovi podlehl 0:40. 

Jako první si pozici v Czech Bowlu vybojovali Bobcats. Ti v sobotu pohostili Prague Lions a zraněními zužovaný tým porazili. Lvům chyběl hlavně quarterback Dustin Haines, který kvůli zraněnému ramenu nemohl hrát na „své“ pozici. Musel tedy do obrany, kde se mu vedlo vcelku dobře.

Naopak Bobcats hráli po dlouhé době s úplně kompletním kádrem a svou sílu dokázali perfektně demonstrovat v několika situacích, kdy se pražská obrana jen naprázdno natahovala po unikajících hráčích.

Příbram stavěla na dobře sehrané útočné lajně, mrštném quarterbackovi Columbusu Givensovi a zkušenosti na pozici runningbacka v podobě sedmatřicetiletých Pavla Tumpacha nebo Petra Datla. Lions ale vzdorovali, když hned z výkopu vrátili míč až do endzóny pro touchdown. Pak ale zabrali domácí Bobcats a zápas dovedli do vítězného konce.

Po vypršení hrací doby byl na příbramském hřišti stav 49:21 a domácí slavili zasloužený postup do Czech Bowlu. „Ať už se proti nám postaví kdokoli, jsme lepší, než jsme byli vloni. Máme určitě více šancí,“ vyhrkl ze sebe po skončení zápasu zarostlý receiver Příbrami Martin Hamza.

Speciální nádech

Nedělní semifinále mělo pro domácí Black Panthers speciální nádech. Po prohře z předchozího dne v semifinále rakouské ligy, kde s Innsbruckem prohráli neproměněnou akcí z poslední vteřiny 46:48, chtěli bezpodmínečně postoupit a zabojovat v Czech Bowlu o titul český. 

Black Panthers vedl za vítězstvím hlavně nejlepší český hráč Jan Dundáček. Ten si v sobotu hodně vyčítal prohru v semifinále rakouské soutěže, o necelých dvacet hodin později ale nastoupil v české lize na pozici quarterbacka a dovedl svůj tým k výhře 41:6.

Pro dva touchdowny doběhl, na další tři pak vzduchem přihrál svým spoluhráčům. Bulldogs se prosadili jen jednou, když jejich runningback Raymond Bradley doběhl pro touchdown. To bylo ale až v závěrečné čtvrté čtvrtině, Trnava tak snížila na 38:6. Zbylé tři body kopnul pro Black Panthers spolehlivý reprezentační kicker Marek Hruboň.

I ten byl jednou z hvězd Black Panthers v sobotním semifinále AFL. Právě díky Hruboňovi živili Pražané naděje až do závěrečných sekund. Nyní ale zbývá před úřadujícím mistrem výzva jediná. A tou je Under Armour Czech Bowl XXII. Jeho začátek je naplánován na 19 hodin v pondělí 20. července. Největší zápas amerického fotbalu roku v České republice bude znovu hostit pražská Eden Arena.