Semifinále AFLRaiders Tirol – Prague Black Panthers 48:46 (7:14, 21:3, 14:0, 6:29), postupuje tým Raiders Tirol

„Do Rakouska jsme jeli s jasnou taktikou. Chtěli jsme eliminovat vynikající hru po zemi ze strany našich soupeřů. Sami atakovat slabá místa v jejich obranných zónách," líčila opora Prague Black Panthers Martin Šindler, jehož celek dokázal nad Raiders Tirol vyhrát úvodní čtvrtinu 14:7, v následujících dvou ale propadl.

„Problémy vidím už v první části. Naše obrana v ní získala třikrát míč, příležitosti k vytvoření potřebného náskoku jsme ale nevyužili. Dali jsme pouze jeden touchdown a jednou skórovali za tři body," litoval Šindler promarněných příležitostí, které jeho týmu na psychice nepřidaly.

„Byli jsme nervózní. Stejně tak nám nepomohlo ani počasí. Na stadionu panovalo obrovské vedro, kterému náš celek čelil, na rozdíl od Rakušanů, po celou dobu ze sluneční strany," přidal další důvody otočení vývoje skóre na hrozivých 17:42.

Závěrečné dějství ale patřilo Pražanům, kteří se dokázali přiblížit až na rozdíl dvou bodů.

„Chyběl nám pouze kus štěstí," uvedl Martin Šindler. „Rakouská obrana už mlela z posledního. Soupeři naše čtyři útočníky bránili v sedmi. Přesto jsme se dokázali vrátit do zápasu. Poslední šanci jsme ale nevyužili," dodal k zápasu, který Prague Black Panthers prohráli 46:48.

Semifinále ČLAFPrague Black Panthers – Trnava Bulldogs 41:6 (14:0, 7:0, 17:0, 3:6), postupuje tým Prague Black Panthers

Den na to pro ně ale začínalo druhé semifinále, tentokrát české. „Byli jsme ohromně zklamaní. Všichni jsme toužili zahrát si rakouské finále. Jsme ale natolik profesionálové, že nám bylo jasné, že musíme zvítězit. Pokud bychom nepostoupili přes Trnavu do boje o zlato, šlo by o ostudu," neskrýval Martin Šindler. Jak řekl, tak se také stalo. Fotbalisté Prague Black Panthers duelu s Trnava Bulldogs jasně dominovali a vyprovodili ji ze svého stadionu s debaklem 41:6.

„Problém nenastal. Výsledek jsme kontrolovali a šli jsme si za jasným postupem," doplnil za obhájce prvenství.

O tom, zda se Prague Black Panthers budou radovat z dalšího českého titulu, rozhodne poslední utkání. V pondělí 20. července se na fotbalovém stadionu v Edenu utkají s Příbram Bobcats. Výkop velkého finále je stanovený na 19 hodinu.