Rozhovor

Po životní sezoně odjela začátkem týdne na sjezdovky do Alp, aby přišla na jiné myšlenky a zamyslela se nad budoucností. Koncem dubna oslaví devětadvacáté narozeniny, a to už by měla vědět, jakým směrem nasměruje své další kroky.

Máte představu, co byste mohla dělat?

To je právě to, že úplně nevím. Ráda bych se pohybovala kolem sportu. To by mě lákalo, ale konkrétní nabídku ovšem nemám.

Bojíte se přechodu do „normálního“ života?

Celý život lyžuji, školy se při tom dají těžko zvládat, takže člověk pořádně nic neumí. Bude těžké hledat práci, ale zase mě láká, že se budu muset zdokonalovat.

Co si dát třeba od lyžování mateřskou pauzu a pak se vrátit? Už se to jednou osvědčilo…

Je to taky možná jedna varianta, ale zatím se na to moc necítím.

Neláká vás, že byste byla po odchodu Neumannové českou jedničkou?

Brala bych být českou jedničkou, ale musela bych se pohybovat pravidelně do desátého místa, protože jezdit třicátá a být českou jedničkou, to nic není.Už před touto sezonou jsem bojovala s tím, jestli nemám skončit, protože mě neuspokojovalo jezdit třicátý místa.

Podle čeho se budete rozhodovat, jestli skončíte nebo ještě ne?

Přispěje k tomu třeba, jaké se zvolí vedení ženské reprezentace. Nelíbí se mi, jak to tam je teď.

Co by se mělo změnit?

Vláďa Pavlata (trenér reprezentace – pozn. red.) se snaží, ale potřeboval by k sobě nějakého schopného asistenta, aby mohl udělat, co on nezvládne kvůli zdravotnímu stavu a věku.

Neuvažovala jste třeba o vlastním servismanovi?

To je o financích. Já nemám milion, který bych vytáhla z kapsy a zaplatila si ho. Myslím ale, že v tom nemáme problém. Jsou tam rezervy, ale nemám na závody špatně připravené lyže.

Máte za sebou nejlepší sezonu. Čím to bylo?

V tréninku jsem neudělala nic zázračného. Možná jsem byla víc odpočatá, ale hlavně jsem zapracovala sama na sobě.

Co tím myslíte?

U mě to je hodně o psychice, v tom bych viděla největší plus. Na radu psycholožky jsem si přečetla nějaké knížky, třeba o čínské medicíně, abych se psychicky zvedla. Četla jsem třeba i o Jaromíru Jágrovi od pana Jelínka. I z toho se dá něco vzít.

Co konkrétně?

Já potřebuji zlepšit sebevědomí, takže jsem se zaměřovala na rady, které se toho týkají a měla jsem dojem, že mi mohou pomoci.