„Hrát se Spartou po téměř pětiměsíční přestávce, to bude perná zkouška,“ svěřil se Deníku říčanský trenér Marek Valeš. Jeho protějšek Zdeněk Albrecht zastává podobný názor. „V Říčanech uvidíme, jak na tom skutečně jsme.“ Sparta je jednou nohou v play off, Říčany si účast ve vyřazovacích bojích už zajistily. „Stačí nám dvakrát vyhrát, ale s touto taktikou do jarních kol nenastupujeme,“ naznačil vysoké ambice kouč Sparty, která obhajuje bronzové medaile.

V domácích řadách působí silné individuality. Pod vedením Marka Valeše, trenéra roku 2006, hraje zkušený kapitán Martin Javůrek nebo nejlepší český ragbista uplynulé sezony Karel Kučera. Do konce základní části extraligy zbývá odehrát pět kol. Rozuzlení přijde 8. května, poté následují vyřazovací boje. Fanoušci ragby se o víkendu mohou těšit na další dva extraligové zápasy na území hlavního města. Šestá Slavia se na svém moderním stadionu v Edenu zítra pokusí bodovat proti silnému Vyškovu.

Úřadující vicemistr Tatra Smíchov v neděli zajíždí k malému derby do Petrovic. „Hoši od Botiče“ se krčí na sedmém, předposledním místě tabulky, aktuálně druhá Tatra by měla potvrdit úlohu pražské jedničky. Poslední utkání desátého kola se koná v Havířově, kde se představí Dragon Brno. Pražské derby I. ligy mezi Slavií B a lídrem soutěže Pragou bylo z původního termínu 1. dubna odloženo.