Tato povinnost se týká mužstva Pragy, které ve Vysočanech (od 11.00 na hřišti u Rokytky) přivítá tým RC Přelouč, a Dragonu Brno. Moravané kvůli tomu ale musí cestovat do Vídně, neboť nižší soutěž ovládl rakouský host Rugby Union Donau Vienna.

V družstvu Pragy prý nevládne nervozita, neboť v padesátileté historii vzájemných střetnutí se ještě nestalo, aby Východočeši v soutěžním utkání Pragu porazili. „V Přelouči působí několik hráčů, kteří mají reprezentační zkušenosti, ale Praga má silnější kádr se dvěma cizinci. Extraligu by měla uhájit,“ řekl pro web ceskeragby.cz Eduard Krützner st., neúnavný komentátor ragbyového dění. V sobotu tedy bude známo, kdo se přidá ke čtyřem dosavadním účastníkům extraligy - Říčanům, Spartě, Tatře Smíchov a Vyškovu. Už předtím postihl sestup Slavii a Zlín. Hrát se bude zase až v jarním období, ale tentokrát v šesti a pravděpodobně dvoukolově.

Letos na podzim uspořádá Česká rugbyová unie už jen pohárovou soutěž, která se loni příliš neujala a provázel ji velký počet kontumací. Eduard Krützner st. se domnívá, že by se ještě v červnu měli setkat zástupci všech ragbyových klubů a domluvit se na optimální dlouhodobé soutěži.

Ragbisté Pragy vysoko porazili soupeře ze Zlína.
Je to 50 na 50, říká před bitvou o udržení s Pragou kouč ragbyové Slavie Javůrek