Jiné starosti mají na Slavii. Její vyslankyně zakončily soutěž na osmé příčce a sestupují tak do 2. ligy. O příčinách pádu hovořila kapitánka týmu, velezkušená Květa Kotková.

 „Ono je to těžké, máme opravdu velikou marodku. Víc nás ale sráží špatná disciplína. Na tréninku se scházíme v malém počtu. Nikdo neudělá nic navíc. I když do toho pak dáme na hřišti všechno, nestačí to," přiznala hráčka nastupující na postu levého pilíře.

 „Sestup je nepříjemný. Osobně ale plánuji rychlý návrat do nejvyšší soutěže. Věřím, že celý tým půjde se mnou," dodala rozhodně.

Pouze o příčku výš skončila v lize děvčata z Tatry Smíchov. I za ně promluvila kapitánka Šárka Kubová.

 „Těší nás, že jsme se turnaj od turnaje zlepšovaly. Na posledních dvou akcích jsme už dokázaly hrát vyrovnaně i s medailistkami, a to jak se sparťankami, tak s hráčkami Dragonu Brno," vysvětlovala mlýnová spojka.

 „V příští sezoně musíme více vyhrávat. K tomu ale potřebujeme mít širší kádr. Ten nyní doplňujeme. Za rok chceme být nejhůře páté," přidala cíle.

Čtvrtou pozici obsadily hráčky petrovického béčka, jež vedla do lítých bojů Kristýna Volfová.

 „S celou sezonou jsme spokojené, i když nás především na podzim hodně omezovala zranění. I když jsme snily o bronzu, tak jsme rády za čtvrté místo. Loni jsme totiž skončily sedmé, a tak jde pro nás o veliký posun," usmívala se jednadvacetiletá dívka, která má na svůj osobní posun osobitý názor.

 „V béčku svůj post kapitánky asi jen tak neopustím. Jsem za něj ráda a jsem i hrdá na svůj tým. Místo v áčku si člověk musí zasloužit, a to jsem já ještě neudělala," nezastírala.

Přestože v Petrovicích zvítězily, potřetí stanuly pod Olympem. Takový je osud druhých ragbistek pražské Sparty.

 „Máme rozpačité pocity. Na jednu stranu jsme rády, že jsme v Petrovicích vyhrály, na druhou nás mrzí, že titul slaví opět domácí," definovala vjemy sparťanek útoková spojka Šárka Šimánková.

 „Máme ale dobrý pocit z toho, že jsme herně nejdál. Petrovice těží jen z našich chyb, ty ale dokáží využít. Mají vyšší sebevědomí než my, jsou dravější a sebevědomější," uznala česká reprezentantka, která už nechce zažít další podobné zklamání.

 „Musíme se s novou chutí vrhnout do tréninku a před duely se ještě o něco víc motivovat," hledala cestu z doby stříbrné.

Holky nesmím zklamat, říká nejzkušenější hráčka Petrovic Radana Sládková

Opora Petrovic Radana Sládková.Přestože zažila už čtyřicet jar, tři mistrovské tituly, stále patří dvojnásobná maminka Radana Sládková k nejrychlejším a nejplatnějším hráčkám Petrovic. Výrazně tak přispěla k dalšímu triumfu svého celku v nejvyšší ragbyové soutěži.

Radano, proč jste skončily na domácím turnaji „až" druhé?
Naše zápasy se Spartou jsou vždy velice vyrovnané. Podle mě rozhodlo sportovní štěstí. Oba dva týmy hrají poctivě a někdo prostě vyhrát musí.

Jak se vám líbil výkon Sparty?
Moc, naše vzájemná utkání hodnotím jako veliký boj i jako opravdovou sportovní akci.

V čem byly Petrovice nejlepší v letošní extralize?
Naší obrovskou výhodou jsou naši trenéři, kteří nám věnují spoustu času a nervů i celý tým, který se zúčastňuje tréninků.

Jak těžké je najít pro dvojnásobnou maminku motivaci k tréninku?
Úkolů za den mám opravdu dost, tím spíš jdu ráda na trénink. Těší mě, že si mohu na něm vyčistit hlavu a myslet jen na hru. V té době nepřemýšlím nad tím, že mi doma třeba stojí žehlení. (směje se) Stejně by to ale nešlo bez obrovské podpory mé rodiny, které za ni děkuji.

Kolik času věnujete tréninku?
O něco víc než ostatní holky. V přípravě trénuji i devětkrát týdně. Holky spoléhají na to, že budu ve správném čase na správném místě.  A já je nesmím zklamat.

Jaké budou oslavy?
(směje se) Každý úspěch se má oslavit. V kolektivu je to o to veselejší. Bude to prima.

Konečná pořadí ligy

1. RK Petrovice A 88 bodů/lepší vzájemné skóre než Sparta
2. RC Sparta Praha 88
3. RC Dragon Brno 65
4. RK Petrovice B 52
5. RC JIMI Vyškov 44
6. RC Přelouč 40
7. RC Tatra Smíchov 30
8. RC Slavia Praha 10

Sestava mistryň: Morávková, Sládková, Radochová, S. Krütznerová, Bendová, Bubáková, A. Krütznerová, Hájková, Himlová, Šáfrová, Blažková, Doskočilová. Trenéři Hodan a Krützner.

Výsledky závěrečného turnaje

Petrovice A – Slavia 54:0
Sparta – Tatra 19:10
Vyškov – Petrovice B 39:0
Dragon – Tatra 39:14
Petrovice A – Petrovice B 20:0
Sparta – Přelouč 38:7
Petrovice B – Slavia 43:5
Přelouč – Tatra 14:12
Petrovice A – Vyškov 35:5
Sparta – Dragon 29:7

O 7. místo: Tatra – Slavia 34:0
O 5. místo: Přelouč – Petrovice B 5:36
O 3. místo: Vyškov – Dragon 26:21
O 1. místo: Sparta – Petrovice A 19:14