Olympijská varianta hry se šišatým míčem se hraje jen na 2 x 7 minut a prvenství v českém mistrovství slavil tým Tatry Smíchov. I na dalších příčkách skončily pražské celky - Slavia a Sparta. Vítězové na dvoudenním turnaji nepoznali hořkost porážky. Bez zakolísání prošli základní skupinou, v semifinále porazili Vyškov 21:10 a ve finále Slavii 31:10. Ta před tím přehrála rivaly ze Sparty 21:14.

Není bez zajímavosti, že sedmičkové ragby v Česku nehrají specializování hráči, jak tomu bývá jinde ve světě, ale ragbisté, kteří kromě sedmiček provozují i klasické ragby.

Tým Tatry těžil z podpory jihoafrického ragbisty Branca Du Preeze. „Jednak má super nápady, jak stmelit tým, a pak je obrovským přínosem na hřišti. Sice nepokládal pětky, ale rozhazuje balony a je na něj stoprocentní spoleh v obraně,“ zmínil na webu rugbyunion.cz přednosti Jihoafričana hráč Smíchova Antonín Vobr.

Vyrovnanou partii přinesl zápas o bronz mezi Spartou a Vyškovem. „Samozřejmě jsme chtěli bojovat ve finále, ale sedmičky jsou nevyzpytatelné. Proti Slavii jsme udělali pár chyb, ale s bronzem jsme spokojení,“ ohlédl se trenér Sparty Eduard Krützner ml.