Právě 28letý centr červenobílých totiž v poslední minutě vysočanského extraligového dramatu obrátil svou pětkou výsledek ragbyového derby a uchoval Slavii v držení putovního poháru zvaného Kostel. Pro Spartu šlo o pěkně hořkou pilulku, v den oslav 85 let od založení byla porážka 20:22 od největšího rivala jen těžko stravitelná.

 „Pětka padla naprosto neuvěřitelně. V té době jsem se tak trochu zašíval na zavřené straně, čekal jsem, kam se hra otočí a najednou jsem viděl, že se sparťané nějak divně přeskupují a napadlo mě, že si zkusím naběhnout pro balon. Milan Jirman z devítky mě viděl, přihrál mi míč a já proběhl přímo skrz sparťanský roj," popisoval málokdy vídaný kousek Jakub Špiller, který tak zaznamenal svou životní pětku.

 „Ať přemýšlím jak přemýšlím, tak mě důležitější pětka nenapadá. Dát sparťanům takový dárek k výročí, to se počítá," pokračoval s úsměvem.

 „Kluci za Sparty to nesli s nadhledem. Ragby je něco jiného než třeba fotbal. Všichni se známe od dětství. Jiskří to jenom na hřišti," vysvětloval borec, kterému pozápasové pivko pěkně chutnalo.

 „Byla to pěkná oslava. Nikdo nečekal, že bych mohl derby rozhodnout právě já," poznamenal muž, který začal zápas pouze mezi náhradníky.

 „Doufám, že už budu příště hrát od úvodního hvizdu, že jsem trenérovi vyslal signál o tom, že si zasloužím dostávat víc příležitostí," věřil centr, pak shrnul vše podstatné.

 „Myslím si, že jsme byli lepší, i když jsme vyhráli jen těsně. Měli jsme ale víc ze hry. Rozhodující podle mě bylo, že Sparta v posledních dvaceti minutách odešla fyzicky. To nikdo z nás nečekal," přidal překvapivý postřeh hráč týmu, který od roku 2007 dovolil získat svým soupeřům Kostel pouze čtyřikrát.

 „Na Spartu nějak umíme. Do derby se vždycky motivujeme víc, než do ostatních utkání. Možná už z nás mají kluci trochu komplex. Zápasy jsou ale vždycky vyrovnané a rozhodují je absolutní maličkosti," líčil Špiller, pak dodal:

 „Výhra v derby je hezká, jen nás letos musí dovést minimálně do play-off."