Lukáš Rapant – Oyonnax Rugby

„Jeden z mých favoritů. Hráč, který ví, co chce. Ač vyšel z Havířova, dotáhl to nejdále ze svých vrstevníků rojníků, vždyť nastupuje stabilně na pilíři Oyonnaxu. Není žádná legrace obstát v konkurenci nejlepších Francouzů, Gruzínců nebo Samoanů. Byl zraněný, překonal to. Snad ho brzy uvidíme v národním týmu," říká na adresu dvaatřicetiletého borce Bruno Kudrna.

Aleš Stejskal – A. S. Macon Rugby

„Brněnský ragbista, který výkonnostně vylétl v české extralize a poté přestoupil do třetí francouzské ligy. Hraje na křídle, výjimečně na tříčtvrtce. Je poměrně tvrdý. Údajně dělal atletiku, mně ale přijde, že by mohl rychlostně přidat. V anketě bych ho ještě nevolil, třeba později, zatím bych ho ohodnotil termínem solidní hráč. Plusové body mu dávám za to, že vždycky reprezentuje," těší Bruno Kudrnu.

Pavel Syrový – RC Praga Praha

„Borec, který má už kariéru za sebou. Osobnost par excellence. Jeden z nejlepších ragbistů, kteří se v Česku kdy narodili, ať už herně nebo povahově. Nyní se pomalu přesouvá mezi funkcionáře a trenéry mládeže. Pokud by mohl hrát finále extraligy 2013 (stál kvůli vyloučení v semifinále), radovala by se Praga z mistrovského titulu o rok dříve," nepochybuje Bruno Kudrna.

Roman Šuster – Stade Rouennais

„Znám ho od mládí. Ragby se začal věnovat v šestnácti letech, což ho limitovalo v technice. Jinak sportovní talent. Povahově nekompromisní, díky tomu se dostal i do Francie, i když na postu pilíře. Věřil jsem, že se objeví v přední řadě. Ocenit je třeba jeho přínos reprezentaci, kde odváděl vysoký průměr," komentuje kariéru muže, jenž se v zápasu s Maltou rozloučil s národním dresem, Bruno Kudrna.

Robert Voves – RC Praga Praha

 „Můj absolutní favorit. Robert nebyl žádný veliký talent, vypracoval se ale vlastní pílí na vrchol. Dá se říci, že překonal sám sebe. Měl výhodu v tom, že přerostl dva metry a dokázal vypilovat techniku. Hrál venku, dotáhl to ve Francii do druhé divize. Poté se vrátil a stal se oporou Pragy i národního týmu. Hráče roku 2014 by měl vyhrát," doplňuje Bruno Kudrna.

Zda má pravdu, se dozvíme v pondělí, kdy v KC Novodvorská dojde k vyhlášení ankety. Galavečer začíná v 18 hodin.

Charón Syrový se rozmýšlí: Na vyhlášení ankety letos asi přijdu

PAVEL SYROVÝ.Řada veteránů se objevuje v anketě Ragbista roku 2014. Jedním z nich je osmatřicetiletý Pavel Syrový.

Pavle, kde stále berete motivaci hrát ragby?
Ta se shání hlavně v zimní přípravě velmi těžko. Získáte ji od spoluhráčů, jsme vážně dobrá parta kamarádů. K tomu vás i mladí tlačí kupředu.

Jaký byl rok 2014 z pohledu Pavla Syrového?
Po sportovní stránce úspěšný, hlavně tedy na klubové scéně. To, že jsem naskočil do jednoho zápasu reprezentace, beru spíš s úsměvem. Dařilo se mi i v osobní sféře, což je moc důležité.

Co jste si říkal po zisku titulu?
Byl jsem rád a pochopitelně jsem zvažoval konec kariéry se zlatou medailí na krku. Nakonec jsem ale našel chuť ještě pokračovat.

Start v reprezentaci bagatelizujete. Psalo se ale o vašem skvělém výkonu…
Viděl jsem video ze zápasu a příliš nadšený ze sebe nebyl. Můj čas v reprezentaci je pryč. Šel jsem jen jako Charón převést na druhý břeh Romana Šustera, což je můj dobrý kamarád a hrál naposledy.

V anketě jste nominován ve dvou kategoriích. Osobnost je už taková vaše parketa.
Všichni moji věkoví souputníci skončili. Já bych zrak upřel na Jirku Skalla, který by si cenu zasloužil.

Vyhlášení se dlouhodobě nezúčastňujete. Přijdete letos?
Mám čerstvě narozené dítě, proto jsem se nechystal. Tlak okolí ale sílí. Asi se na vyhlášení objevím. Nikdy jsem ho nechtěl bojkotovat, času je ale vážně málo.

Jakou cítíte naději vyhrát hlavní kategorii?
Žádnou, potěšující pro mě je, že se do top 10 dostanu. Koho favorizuji? Roberta Vovse, člověka, který dává ragby maximum.