Hlavní část oslav proběhla od půlnoci v jednom podniku na vltavské náplavce. „Zamluvil to Milan Kotrč, který se pasoval do role hlavního organizátora mistrovského slavení. Sedli jsme si k pivu, ale šli bychom tam i v případě, kdybychom sérii neukončili. Když se nám však podařilo vyhrát, nešlo o pouhé posezení, ale o skutečnou oslavu," vykládal sportovní manažer Dukly Daniel Čurda.

Někdo pokračoval na hudebním festivalu 

„Bar patřil jenom nám, a kromě hráčů a jejich manželek a přítelkyň se tam sešlo i vedení týmu včetně trenérů. Slavilo se bouřlivě až do rána. Myslím, že jsme to rozpustili mezi šestou a sedmou hodinou. Bylo rozumné odcházet až za světla, aspoň bylo vidět na cestu…

Někdo pokračoval ještě dál, a to na hudebním festivalu Vyšehraní. Tam jsme se pak odpoledne sešli ve větší sestavě. Sedělo se venku a kdo byl unavený, šel si odpočinout. Vím, že několik vytrvalců to táhlo nonstop," prozradil Dan Čurda s tím, že se jednalo o Milana Kotrče, Kubu Svitáka, Dana Kývalu a kouče Jana Josefa.

Oficiálně se sejdou v neděli v altánu ruzyňského areálu

Už neorganizovaně budou pokračovat oslavy tento týden. „Mužstvo dostalo zasloužené volno a párkrát se potkáme kvůli narozeninám některých hráčů, které nebyl čas zapít. Oficiálně se sejdeme ještě v neděli v altánu ruzyňského areálu, kde hrajeme většinu zápasů. Mělo by tam proběhnout grilování masíčka s popitím pár žejdlíků z pivního soudku. Můžeme tam pozvat partnery, anebo si třeba zahrát tenis. Tím by měla oslavovací část sezony skončit a od příštího pondělka se začneme v rozumném módu zase věnovat tréninku," nastínil nejbližší program funkcionář a do loňska i občasný hráč.

Později čeká členy mistrovského mužstva ještě několik akcí. „Sehrajeme nějaká exhibiční utkání, dojde na setkání s jednou nadací pro děti ze sociálně slabších rodin a s mládežnickými týmy Dukly máme domluvené ukázkové tréninky. K příjemným povinnostem patří sponzorská setkání s našimi partnery a trenéra a Kubu Svitáka přijme ministr obrany Martin Stropnický."