Lucie, jak se semlel váš příchod do Sokola Vršovice?
V posledních letech trénoval Sokol můj kamarád Jarda Škrach. Jemu jsem několik sezon slibovala, že až s vrcholovou házenou skončím, sejdeme se v jednom týmu. Když už jsem se pro tento krok rozhodla, Jarda ve Vršovicích paradoxně skončil z pracovních důvodů. Já jsem ale chtěla pokračovat. 1. liga je pro mě v českém měřítku tou nejlepší variantou. Má svou kvalitu, já ale nyní chci mít z házené především radost. A to mně také umožňuje.

S čím do Vršovic přicházíte?
Tak jak jsem stačila tým poznat, tak si myslím, že je dobře poskládaný. Přiznám se, že jsem 1. ligu nesledovala. Nejsem proto schopná říct, na kterých příčkách se budeme pohybovat. To napoví až první zápasy. Osobně bych ráda hrála v horní polovině tabulky. Ctižádostivá jsem pořád, nyní mě hlavně naplňuje náš skvělý kolektiv.

Jaké jsou vaše osobní ambice?
To, jestli budu jedničkou nebo dvojkou, neřeším. Ráda předám své zkušenosti, ráda si zachytám. Zajímavé pro mě je, že vytvořím ve Vršovicích brankářskou dvojici s 19letou Kájou Kuprovou. U jejího otce jsem před sedmnácti roky začínala. A nyní budu opět s Kuprovými končit kariéru. Nepochybuji o tom, že se s Kájou v klidu podělím i o herní čas.

Máte za sebou první zápasovou vršovickou zkušenost, vítězství ve 2. kole Českého poháru nad Střešovicemi. Jaká byla?
Vcelku nijak zásadní. Přeci jen jsme hrály s týmem o soutěž níž. Šlo tedy o takový přátelák. Větší pohárová zkouška na nás čeká až ve středu, kdy doma přivítáme interligový Písek. Vzhledem k jeho dosavadním výsledkům, si myslím, že můžeme postoupit.

Do té doby ale sehrajete úvodní zápas 1. ligy. Už v sobotu 21. září od 11 hodin přivítáte v hale v Holandské 1, béčko Mostu. Co o něm víte?
Nic převratného. Síla Mostu se bude odvíjet podle toho, kdo za něj bude hrát. Interliga má volno a tak může být béčko posíleno. Co já ale vím, tak by do utkání měly zasáhnout jenom tři holky, které nedostávají moc příležitostí ve WHIL. Jinak by k nám měly přijet dívky na pomezí dorostu a žen. I my ovšem máme mladý tým. Těžko se tak dá před úvodním kolem odhadnout, kdo je favoritem.

Měl by být Most B týmem, na který má Sokol Vršovice?
Já v to věřím, hrajeme doma a máme přeci jen víc zkušeností než soupeřky.

V Mostě jste tři roky působila. Bude pro vás zápas něčím specifický?
Byl by specifický, kdyby béčko trénoval, tak jako v minulé sezoně, Jirka Hanus, pod kterým jsem v Mostě hrála. Ani protihráčky už nebudu znát. Půjde už proto jenom o hezkou vzpomínku.