Má nahradit reprezentanta Jaromíra Bohačíka. A v prvním zápase proti Olomoucku jejich přání do puntíku vyplnil. Mladý Američan zaznamenal dvaadvacet bodů, svou rychlostí a přehledem dokázal připravovat šance pro své spoluhráče a navíc vypomáhat také obraně. Zaslouženě tak byl vyhlášen nejlepším hráčem večera.

„Snažil jsem se hrát, co po mě trenér chtěl. Snad jsem ho nezklamal, ale stále mám co zlepšovat,“ uvědomuje si Peterson.

Úspěšný debut. Cítíte spokojenost?

Ano, od začátku jsme hráli s velkým nasazením a bojovností, což dělalo soupeři problémy. Chyby samozřejmě přicházely, musíme ještě zapracovat na řadě věcí.

Říká nejlepší hráč utkání…

Snažil jsem se hrát, co po mně trenér chtěl. Být týmový, držet si svou pozici a pomáhat v obraně i útoku. Věřím, že jsem nezklamal.

Vaším předchozím působištěm byla vojenská univerzita ve Virginii. Můžete porovnat tamní úroveň basketbalu s českou nejvyšší soutěží?

Hráči v Česku jsou na vyšší úrovni a disponují více zkušenostmi. Spousta věcí je ale podobná. Byl jsem zvyklý mít v týmu mladé spoluhráče, i proti nim hrát. Proto jsme rád, že nastupuji zrovna na Folimance.

Atmosféru v USA, byť na univerzitních stadionech, si představuji bouřlivější. Nepřišla vám ta pražská příliš komorní?

Ne, byla poměrně podobná. Přeci jen se jednalo jen o univerzitní basket. Lidé v USA náš sport milují, ale také tady jsem cítil podporu.

Proč jste vlastně zamířil do Evropy? Považujete působení zde za posun ve své kariéře?

Určitě. Jedná se o mé první zahraniční působiště. Navíc se zde mohu soustředit jen na svůj sport, denně trénovat a zlepšovat se. A třeba se posunu ještě dál. Až do NBA?

V USA o tom sní každý malý kluk. V televizi jsem sledoval všechny zápasy, nejlepší hráče a veškeré akce. Bylo by krásné si nejlepší ligu někdy zahrát.

Zpět na USK. Jak náročný je nový řecký trenér Chris Chougaz?

Opravdu hodně se vyzná. Je osobitý, tréninky s ním jsou náročné. Naši hru staví na bojovnosti a víře. Nikdo nepochybuje, že můžeme uspět.

V mužstvu jsou jen tři zahraniční basketbalisté. Bylo těžké zapadnout do české kabiny?

Není to tak špatné, jak si většina lidí myslí. Kabina mě přijala poměrně rychle. Většina hráčů se tu domluví anglicky, různé signály a taktika v ní probíhají také. A budu rád, když se tu naučím nový jazyk.

Pustí vás trenér občas z haly na Folimance a měl jste tak čas na prohlídku Prahy?

Město jsem si samozřejmě prohlédl, ale času zatím moc nebylo. Můj zdejší život se zatím odehrává mezi halou a bytem. Určitě bude víc času během sezony.