Havarijní stav mostu spojujícího Libeň a Holešovice přesto donutil pořadatele připravit záložní plán, který ale nakonec zůstane pravděpodobně nevyužit. Nejpoškozenější části spojení mezi oběma břehy totiž byly podepřeny a již zkraje března by se sem měla vrátit hromadná doprava.  

„Čekáme na definitivní vyjádření vlastníka komunikace, kterým je hlavní město Praha. Nyní se však zdá, že nic nebrání tomu, aby se půlmaraton tradiční cestou běžel,“ uvedl Skřivánek.

Libeňskou pasáží vede také klasický maraton, jenž je oceněný zlatou známkou, proto je pro organizátory její zpřístupnění velkou úlevou. „Problémy nám zamotaly hlavu. Rychlý úsek přes Libeňský most jsme ale od začátku preferovali,“ doplnil ředitel závodu.

close Vyměň staré za nové. info Zdroj: Deník zoom_in

Premiéra v Jizerských horách

Kromě Prahy se silniční závody seriálu RunCzech objeví tradičně také v Karlových Varech, Českých Budějovicích, Olomouci a Ústí nad Labem. Premiérově však běžci poměří síly také v Liberci, tam však odvážlivce trasa „vyžene“ do lesů Jizerských hor. „První ročník připravujeme na neděli 7. října. Momentálně probíhají nejrůznější diskuze a již brzy nabídneme běžcům kompletní informace,“ vysvětlil Skřivánek.

Další novinkou je  připravovaná aplikace Runczech, jež by měla účastníkům závodů přinášet důležité informace či usnadnit vyzvedávání startovního čísla.  „Do budoucna navíc nabídne i možnost optimalizované registrace. Pro diváky bude jistě atraktivní živé sledování všech běžců a jejich výsledků včetně odhadu času doběhu do cíle,“ chválí Skřivánek technologický pokrok.