Závodu, jehož start i cíl se již tradičně budou nacházet na Náměstí Jana Palacha před Rudolfinem, se zúčastní téměř 12 tisíc účastníků v čele s elitními českými i světovými běžci. Startovní pole je vyprodané, jedinečnou šanci se do něj dostat má ještě zhruba 200 šťastlivců, pokud si zakoupí registraci u jedné z charitativních organizací, které RunCzech dlouhodobě podporuje. Jsou jimi Dobré víly dětem, Domov Sv. Josefa, Running with those that can´t, Run for Ukraine, Společnost pro hluchoslepé, Světlo pro svět a Zdravotní klaun. Všichni, kdo si prostřednictvím některé z nich zakoupí poslední volné registrace, tak budou mít možnost nejen užít si legendární závod, ale také podpořit dobrou věc, neboť část ze startovného obdrží právě tyto organizace. Poslední registrace jsou k dispozici zde.

close Pražský Půlmaraton se poběží 1. dubna. info Zdroj: RunCzech zoom_in Pražský Půlmaraton se poběží 1. dubna. Zájemci o půlmaroton, kterým se již nepodaří se registrovat ani prostřednictvím charitativních organizací, však nemusí smutnit. Tento závod si totiž v jedinečných kulisách pražského centra mohou zaběhnout ještě o měsíc později, přesněji 7. května, v rámci proslulého Pražského mezinárodního maratonu. Stačí se ve dvojici přihlásit do závodu 2Run, v němž pak každý z páru zaběhne polovinu trati, tedy 21 km (www.runczech.cz/registrace).

Půlmaratonskou trať si ale v následujících měsících budou moci vyzkoušet příznivci běhání nejen v hlavním městě. Pro mimopražské RunCzech organizuje půlmaratony v Karlových Varech, Českých Budějovicích, Olomouci, Ústí nad Labem a v Liberci.