Finálové klání může být rozhodnuto už tuto sobotu na asfaltu v Dobřanech u Plzně. „Bývá tam výborná atmosféra. Možná nejlepší v soutěži. Na místní chodí tak 150 diváků, ale o víkendu očekávám dvojnásobnou návštěvu,“ varuje před pekelnou kulisou třetího zápasu asistent trenéra Kert Parku David Kuna.

Pražané si byli před utkáním vědomi faktu, že jejich západočeský soupeř mívá nejslabší první duely. A úvodní zápas jim dal za pravdu. „Za stavu 4:1 jsme nabrali moc velkou jistotu a vkradla se do naší hry ležérnost. Při vyloučeních soupeř dvakrát skóroval, závěr jsme však zvládli,“ popisuje Kuna. Neděle pak už byla zcela v režii hráčů z Lužin.

Baráž o extraligu tým z Prahy 13 hrál naposledy před třemi lety. Pakliže postoupí, čeká na něj nejhorší tým základní části nejvyšší soutěže, Kovo Praha a vítěz moravské části (asi Karviná). „Jestli postoupíme, utkání s Kovem bude specifické, vyhecované a ojedinělé pro Prahu, že si neodvažuji jakkoli předjímat nebo odhadovat průběh zápasu,“ říká Kuna.

„Nechci říkat, že kvalita je na naší straně, to bychom nebyli v baráži, ale jsme schopni nad Kert Parkem vyhrát,“ prohlásil šéf Kova Michal Krček. A jeho konkurent David Kuna oponuje: „Jasně nám dávají najevo, že si nás v baráži nepřejí. Konkurence mezi námi je vražedná, a kdybychom nad nimi zvítězili, mohla by na ně spadnout psychická deka.“ „Myslím, že bez problémů postoupí,“ je přesvědčen Krček.