Do zápasu přitom vstoupili mnohem lépe hostující Lions. Ve svém druhém útočném snažení našel quarterback Shazzon Mumphrey Marka Suchého, který si doběhl pro Touchdown a otevřel skóre zápasu na 6:0.

 Domácí navíc v zápětí odevzdali míč zpět pražskému týmu, když při kickoff returnu ztratil míč Stanislav Lepič a do útoku tak šli opět Lions. Chybu Vysočiny dokázal pražský tým přetavit v druhý touchdown v zápase. Pro ten si doběhl Mumphrey tentokrát sám. Lions se podařilo potvrdit za dva body passem na Suchého a po pár minutách hry vedli Lions 14:0.

 To však bylo ze strany útoku Lions na dlouhou dobu vše. Gladiators se podařilo otočit vývoj zápasu a ve druhé čtvrtině se po touchdownech Calty, Koláře a Čermáka dostali do vedení 21:14.

 „Naše motto bylo neřešit skóre a několikrát jsme si to v průběhu zápasu připomínali. Nebyli jsme nervózní kvůli špatnému začátku, protože jsme věděli, že se hraje na čtyři čtvrtiny a sami jsme byli možná překvapení, jak rychle se nám podařilo vrátit do zápasu,” vysvětlil po zápase hlavní trenér Gladiators Ondřej Paulus.

Zdroj: Youtube

 Také do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, když se podařilo navýšit skóre na 28:14, a to díky obraně. Mumphrey totiž ve vlastní endzoně ztratil míč, který zalehl Petr Kratochvíl z Vysočiny a připsal tak čtvrtý Touchdown za sebou pro domácí tým.

 Lions se v závěrečné čtvrtině dokázali vzchopit. Hned v úvodu čtvrtiny snižoval na 20:28 Josef Janota, který dostal pass od Mumphreyho a dokázal prokličkovat mezi obránci až do endzóny.

 Skóre zápasu bylo v závěrečné fázi o 8 bodů. Lions tak museli dát touchdown a následně potvrdit hrou za dva body, aby se dostali k vyrovnání. Ricardo Ruiz dokázal skórovat dvě minuty před koncem zápasu. V následném potvrzení se Ruiz opět dostal k míči a směřoval si to do endzony, ale jen pár centimetrů před ní ho zastavil domácí obránce Jan Krs.

 Lions snížili skóre na 26:28 a dvě minuty před koncem se museli pokusit o krátký odkop se snahou míč zalehnout. Tzv. onside kick se pražskému týmu vydařil a k volnému míči směřovalo hned několik hráčů obou týmů. Po dlouhém přetahování v hromadě těl, kdy nebylo možné vidět, kdo má míč, rozhodli rozhodčí o zisku míče pro Gladiators.

 Gladiators zvítězili v dramatické koncovce 28:26. „Byla to obrovská pozvánka na fotbal a zážitek pro hráče i diváky,” uzavřel Paulus. Oba týmy se potkají znovu 15. srpna v Praze. Tento zápas odvysílá ČT sport.

 Drama v Přerově

 Také druhý zápas 4. kola přinesl dramatickou zápletku. Přerov Mammoths a Brno Alligators se ucházeli o první vítězství v letošním ročníku Kittfort ligy. Hned první čtvrtina zápasu byla bohatá na body. Oba týmy si připsaly po dvou touchdownech a skóre tak bylo 13:13.

 Domácím ke skórování výrazně pomáhala také obrana. Jeden touchdown si připsal obránce Martin Tvaróg, když vystihl pass Tomáše Fortelného a doběhl si pro touchdown. Další defenzivní touchdown si připsal Jiří Kolečář, když zalehl v soupeřově endzóně volný míč. Když na konci prvního poločasu skóroval domácí quarterback Michal Stoklásek 69 yardový touchdown, kterým navýšil skóre na 26:16, zdálo se, že mají Mammoths průběh zápasu pod kontrolou.

 Ve druhém poločase se o otočení skóre postaral brněnský Jan Nestr. Ten nejprve proběhl do endzóny ve třetí čtvrtině a vše si zopakoval také v závěrečné čtvrtině. Oba touchdowny navíc Nestr sám potvrdil kopem a Alligators se dostali do vedení 26:30.

Zdroj: Youtube

 Přerov může mrzet neuznaný touchdown Adama Žouželky v průběhu třetí čtvrtiny. Žouželka se na vlastní polovině hřiště ocitl s míčem sám a v průběhu dlouhého běhu do endzóny několikrát předčasně slavil a touchdown podle pravidel nemohl pro nesportovní chování platit. V závěru zápasu začalo vydatně pršet, což ztížilo jakékoliv snahy domácího útoku na otočení skóre. Alligators tak vyhráli 30:26.

 „Zápas rozhodly emoce. Ať už z předčasně slaveného touchdownu nebo radosti z nakonec nechyceného jasného touchdownu. Začali jsme se trochu hádat a nefungovalo to,” popsal zklamání ofenzivní koordinátor Mammoths Radim Dohnal.

 Výsledky 4. kola Kittfort ligy

Vysočina Gladiators - Prague Lions 28:26

Přerov Mammoths - Brno Alligators 26:30