Favoritem byl Westminster Night, který běhal ve Francii, ale ani on ani další, kterým se hodně věřilo, nestačili na ryzáka českého chovu Zamica, který zdolal všechny soupeře.

„Ono je lehčí koupit v zahraničí koně už trochu prověřeného než ho vychovat od hříběte, ale o to je pak úspěch sladší. Zamico, i když měl výborné výsledky, byl podceňován, ale já jsem věřil, že tento dostih vyhraje. Pokud jde o další starty, směřujeme na Turf Gala 5. června v Bratislavě a pak do Českého derby,“ řekl trenér Allan Petrlík.

Vítěz měl v sedle žokeje Milan Zatloukala: „Trenér byl o vítězství přesvědčen, řekl mi, že v neděli vyhrajeme a v pondělí bude grilovačka, takže to se vše splní. Jinak jsem měl dobrý průběh dostihu a jak se vše otevřelo, tak Zamico zabral a vyhrál."

Zamico reprezentuje stáj Rabbit Trhový Štěpánov. Druhý skončil již vzpomínaný Westminster Night v sed-le s Petrem Foretem, třetí Archangelsk (ž. Jiří Palík).

I když byla pozornost upřena k Velké Jarní ceně,v jejím stínu nebyl ani Memoriál dr. Frankenbergera na 2200 metrů, protože se tu utkali další kandidáti Českého derby. Nejlépe si vedl svěřenec trenéra Radka Holčáka Well Prepared v sedle s žokejem Jaromírem Šafářem. O významu úspěchu v tomto dostihu svědčí fakt, že v posledních pěti letech vyhráli derby tři vítězové tohoto memoriálu.