Parádní start do nového roku se povedl Marku Panáčkovi. Už od dětství dře ve squashovém kurtu a v lednu okusil velkolepý úspěch. Dostat se do semifinále turnaje PSA není nic lehkého pro žádného českého hráče. Panáčkovi se to povedlo v 18 letech. „Po tom vyhraném čtvrtfinále mi přišel obrovský počet gratulací. Na všechny jsem odpověděl," dodal s úsměvem Panáček, rodák z Uherského Hradiště. A co že se mu vlastně povedlo?

Během ledna se uskutečnil v Polsku turnaj, na který mohli pouze hráči z okolních zemí. Pořádala ho bývalá světová jednička Grégory Gaultier, který žije v Praze. A Panáček nejprve v prvním kole vyřadil Nizozemce Roshana Bharose, 117. squashistu na světě. „Hrál jsem dlouhé výměny, abych se rozehrál a nastavil své tempo. Když jsem cítil, že mám příležitost útočit, tak jsem se do toho položil," tvrdil Panáček, který pak ve druhém zápase porazil Němce Valentina Rappa (135.). „To už bylo složitější, šel jsem tam s tím, že to může dopadnout jakkoliv. Byl jsem rychlý na nohách a zakončoval pomocí volejů. Vyšlo mi to."

Až v semifinále nestačil na Mazena Gamala, který je na světovém žebříčku na 63. místě. „Byla to velká zkušenost a největší překážka v rámci PSA turnajů. Bylo pěkné pozorovat, jak přesně věděl, jak na mně. Snažil jsem se nejvíce pochybit z jeho hry, abych se přiučil," dodal Panáček, kterého bude čekat v příštím týdnu PSA turnaj v Praze. A to od středy do pátku. Kromě něho je na něm přihlášený Francouz Gaultier, Daniel Mekbib, Martin Švec a další hráči z české špičky. „Bude probíhat za přísných hygienických podmínek a jen pro hráče, kteří jsou profesionály. Ještě předtím se bude testovat. Pokud vše projde, moc rád se ho zúčastním," tvrdil Panáček, který v prvním kole vyzve čtvrtého nasazeného Brita Roberta Downera.