Hokejová extraliga má za sebou sotva týden od zahájení nové sezony a už je tu pražské derby. Ve šlágru 4. kola obhájce titulu Slavia hostí dnes v O2 Areně svého předchůdce na mistrovském piedestalu Spartu. Začátek je v 18.00 hod. a kdo z fanoušků nestihne zápas naživo, může jej sledovat alespoň prostřednictvím televizní obrazovky. Přímým přenos vysílá ČT4 Sport.

První pražské derby by mělo stanovit divácký rekord sezony. Lze očekávat, že návštěva bude kolem deseti tisíc lidí. „Věříme, že jich přijde hodně a na první derby se těšíme,“ řekl asistent trenéra Slavie Jiří Kalous.

Slavii táhne osvědčené duo Beránek – Hruška

Slavia zatím všechny tři zápasy v nové sezoně vyhrála. „S výsledky jsme spokojeni, ale s hrou v posledním zápase už tolik ne. Proti Spartě musíme hrát lépe než v neděli proti Mladé Boleslavi,“ je si vědom Kalous. Do sestavy domácích by se měl vrátit Vondrka. Trenérům ale budou stále chybět zranění Kraft se Slobodou.

Slavii zatím táhne především osvědčená dvojice Josef Beránek – David Hruška. Kapitán Beránek vede tabulku kanadského bodování se šesti body (3 góly 3 asistence) a i střelec Hruška už má na svém kontě tři zásahy.

Supova osmička bude viset nad ledovou plochou

V minulé sezoně se proti Spartě nejvíce dařilo Romanu Červenkovi, který rivalovi nastřílel hned čtyři góly ve třech zápasech, do kterých nastoupil. Dobré zápasy odehrál také Michal Sup. Proti svému bývalému klubu, odkud v roce 1995 odešel právě do Slavie, se trefil třikrát.

Zápasy se Spartou jsou vždy něco víc, zní od slávistů, kteří už derby někdy hráli. Během utkání se navíc chce klub slavnostně rozloučit právě se Supem, který odehrál za Slavii třináct sezon a získal se Slavií dva tituly. Dlouholetá opora červenobílých po loňské mistrovské sezóně odešla do německého Duisburgu a jeho dres s číslem 8 bude vyvěšen nad ledovou plochu O2 Areny.

Sparta chce zlepšit úplně všechno

Sparta v neděli neuspěla v gólové přestřelce na ledě Plzně, proti Slavii by však ráda navázala na předešlé výhry. Pomoci by jí snad měl i fakt, že její hvězdy David Výborný i Martin Ručinský jsou zvyklé na užší rozměry kluziště ze svého angažmá v zámořské NHL.

„Takže by nám nemělo malé kluziště dělat takové problémy jako v minulé sezoně,“ uvedl asistent trenéra Marian Jelínek. Sparta však podle něj musí hrát mnohem lépe než v neděli. „Oproti poslednímu duelu musíme zlepšit úplně všechno. Zásahy do sestavy ale dělat nebudeme,“ prozradil Jelínek. Hosté tím pádem budou postrádat Vykoukala a Jerofejevse.

„V derby nerozhoduje domácí prostředí, je to zápas úplně o něčem jiném. Ať už bychom nedělní zápas v Plzni vyhráli nebo prohráli, na náš výkon se Slavií to nebude mít vliv,“ uvedl Petr Ton, tedy hráč ze sparťanského útoku přezdívaného „Top Gun“.

V Edenu se koná v podvečer nábor žáků

Fotbalová Slavia pořádá dnes rovněž od 18 hodin v Edenu na hřišti s umělou trávou nábor žáčků ročníků narozených v letech 1996 až 2003. „Přijďte si vyzkoušet prvky fotbalové abecedy, na všechny malé fotbalisty se srdečně těšíme! Sportovní oblečení si vezměte s sebou,“ lákají zájemce o červenobílý dres pořadatelé.

S náborem malých slávistů opět pomůžou hráči A-týmu Tomáš Necid, Marek Suchý, Tomáš Jablonský a brankář Jakub Diviš.

„Cílem podzimního náboru je doplnit stávající týmy o talentované fotbalisty. Kluci se nemusejí ničeho bát, chceme jen vidět jejich rychlost, styl běhu a práci s míčem, nejvíce nás budou zajímat jejich technické dovednosti,“ uvedl ředitel sportovních tříd Miroslav Jíra.

Bližsí informace lze získat na následujících telefonních číslech Miroslav Jíra 737 562 816 a Petr Karoch 603 535 357.

Do Modřan za šaolinským bojovým uměním

Shaolin KUNG-FU zapisuje nové zájemce v prostorách Základní školy Angelovova v Modřanech (výstup konečná tramvaje číslo 3). Nábor probíhá každé úterý od 16.30 do 18.00 hod. a cena za hodinovou lekci činí 69 Kč. Informace o náboru nových členů získáte na mobilu 605 743 834.

Kam za sportem v Praze?

ÚTERÝ 16. září

ATLETIKA 18.00 Běh Čimickým hájem (muži 5,8 km, ženy 2,9 km, start na stadionu Slovanu v Bohnicích, bližší informace na tel. 607 184 598).

BASKETBAL 17.00 Nábor dívek ročníků 1998 až 2001 do SK Aritma u příležitosti oslav stoletého výročí založení klubu (gymnázium Arabská 14, Praha 6).

BILLIARD 19.00 Harlequin Tour, otevřený turnaj v poolu (klub Harlequin, Vinohradská 25, Praha 2).

BOJOVÉ UMĚNÍ 16.30 Nábor zájemců o Shaolin Kung-Fu (ZŠ Angelovova, Modřany, konečná tram č. 3, informace na tel. 605 743 834).

BOWLING 18.00 Záběhlická dvojka (herna Na Ovčíně, Záběhlická 82, Praha 10).

BRUSLENÍ Veřejné: 10.30 až 12.00 a 15.00 až 17.00 (na Štvanici).

FOTBAL 18.00 Nábor žáků narozených 1996 až 2003 do Slavie (umělá tráva v Edenu).

GOLF 12.00 Turnaj HDC úterý (Golf Club Praha, Plzeňská 401/2, Praha 5-Motol), 13.00 Turnaj HCP úterý (hřiště Hodkovičky, Vltavanů 982, Praha 4).

HOKEJ 18.00 Slavia – Sparta (extraliga, O2 Arena ve Vysočanech).

PLOCHÁ DRÁHA 18.00 Mistrovství ČR tříčlenných družstev (stadion na Markétě, Praha 6-Břevnov).

(klt, dp)