Samotné dostihy byly ovšem hodně dramatické. Ve dvou nejdůležitějších zkouškách se největší favorité neprosadili. V Gomba handicapu na 1200 metrů zaskočil soupeře Ultimate Fight, „černý kůň“ startovní listiny.

V sedle měl svěřenec trenéra Zdeno Koplíka letos „rozjetého“ trojnásobného vítěze z Mostu žokeje Tomáše Lukáška, pro nějž to byl první triumf v tomto dostihu a 525. vítězství v kariéře.

„Měl jsem ideální průběh dostihu. Držel jsem se ve špičce a v rovině jsme od ostatních odešli,“ prohlásil.

Trenér Zdeno Koplík k tomu dodal: „Je to dobrý kůň, a když se ho povede v dostihu dobře usadit, má na to obsadit nejvyšší příčky.“

Dodejme, že šestiletý valach, který vyhrál ve svých posledních dvaadvaceti startech podruhé, dokáže občas soupeře šokovat. Jako tomu bylo například loni při vítězství ve francouzském Chantilly.

Ignacius Reilly v závěru zabral

Ve Velké dubnové ceně na 1800 metrů měl hodně příznivců bělouš Torque Power v sedle s žokejem Radkem Koplíkem. Jeho finiš však stačil jen na druhé místo.

Přemožitele našel ve svěřenci trenéra Václava Luky. Ignacius Reilly s žokejem Davidem Liškou porazili dvanáct soupeřů, včetně vysoko favorizovaného Kronprinze.

„Hodně jsem koni věřil. Velmi dobře se projevoval v tréninku, ale přece jen byl po větší pauze hozen přímo do jámy lvové, protože konkurence byla opravdu mimořádná,“ vykládal Luka.

„Samozřejmě, je nezvyklé všechno sledovat před prázdným hledištěm, ale o to víc bylo slyšet naše hlasy. Prázdné ochozy nejsou to pravé, ale na druhé straně buďme rádi, že se dostihy rozeběhly aspoň takhle,“ sdělil.

Vítězný žokej David Liška se netajil názorem, že by šlo o lehký dostih.

„Průběh nebyl optimální, pomalé tempo nám nevyhovovalo. Až v závěru Ignacius Reilly nečekaně zabral,“ dodal spokojeně.