„Úplně se neupínám k tomu, že bych měl titul obhájit, ale táta (závodníkův trenér Jiří Prskavec starší) mi říkal, že se mu putovní trofej za titul v obýváku pěkně vyjímá a že by ji tam chtěl mít dál. Nic jiného mi tedy nezbývá. Dokonce se mě ptal, jestli má vůbec význam brát ji s sebou,“ smál se populární Jířa.

Dosavadní sezona závodníka USK Praha nebyla zcela idylická. „Ze závodů vím, že mi nechybí rychlost, ale obvykle udělám nějakou chybku, která mě stojí vítězství. Tak si říkám, že jsem si je všechny vybral a teď na šampionátu sjedu vodu konečně čistě,“ dodal.

Vážit do 68 kilogramů

V přípravě věnoval pozornost tomu, aby ručička váhy nepřekročila hranici 68 kilogramů, tedy hmotnost, jakou míval v minulosti. „Kontroloval jsem si stravu. Obvykle mívám mírně nad sedmdesát, tohle je určitě moje letošní nejnižší váha. Když se přes zimu trochu nabere, sundavá se to hůř. Už nestačilo běhání, bylo potřeba míň papat. Bylo to těžké řešení, ale věřím, že mi to může pomoci,“ prozradil bronzový z Ria.

„Večer, abych trochu zahnal hlad, si jdu zaběhat. Bylo to hodně těžké, ale jsem rád, že jsem do toho šel,“ přiznal 24etý vodák. Vedle hubnutí věnoval hodně času i poznávání kanálu v Pau. „Trať se odlišuje tím, že je na motiv přírodní řeky. Teče to tam strašně rychle a v některých místech si voda dělá, co chce.

Bylo důležité, abych se naučil, kde si mohu dovolit trať zkrátit a kde je třeba si ji najet, a na konkrétním místě neudělal chybu,“ vysvětloval důvod nejlepší český vodní slalomář, jehož specialitou je míjet branky v co nejtěsnější vzdálenosti. V západofrancouzském Pau strávil během uplynulého roku dva měsíce. „Nikdy jsem tam nezávodil. Teď jsem si ty hodiny na kanále musel zaplatit. Snad se to vyplatí.“