Prokletí žižkovského stadionu ovšem bylo prolomeno. V předchozích čtyřech utkáních na něm totiž Lions prohráli. Teď vyrážejí na hřiště plzeňských Patriots, kde chtějí nejen zvítězit, ale i předvést kvalitní fotbal.

Jenže: Loňský otloukánek přivedl do týmu zvučné posily. Na úvod porazil brněnské Aligátory 38:21, a jasně ukázal, že chce hrát v lize významnější úlohu. „Soupeře nechceme podcenit. Kromě posil mají i výborného zahraničního trenéra,” zdůraznil Suchý.

Kouč Patriots Jesse Thompson je v Česku dobře známý, v roce 2017 dovedl Prague Black Panthers k titulu. „Je naprosto zřejmé, že se Plzeň pod jeho vedením zlepšila. A navíc bude mít pořádnou motivaci,” uvedl trenér Lions Zach Harrod.

Největší pozor si Lions musejí dávat na quarterbacka Ryana Pahose. „Bude klíčové ho uhlídat. Umí vzduchem i po zemi,” upozornil Harrod a zmínil i druhého krajánka Anthony Ratliffa. „Musíme mít přehled o tom, kde se právě nachází.”

Pražané se chtějí zlepšit především v útoku. Sedm bodů proti (oslabeným) Steelers bylo málo. „Je jen na nás, abychom hráli to, na co máme. Musíme se vyvarovat chyb z prvního zápasu. Na ně jsme se teď zaměřili,” doplnil Harrod.

Pilsen Patriots – Prague Lions
Kdy? V sobotu 12. dubna od 14 hodin. Kde? Hřiště Plzeň Bolevec.