Trenére, s čím vstupoval Chodov do letošní sezony?

Loni jsme skončili čtvrtí, což bylo reálné zhodnocení našich sil. Letos jsme si řekli, že chceme pomýšlet výš, minimálně na finále. To přišlo někomu troufalé. Na druhou stranu jsme ale věděli, že jsme tvrdě pracovali a posílili kádr na dvou místech. Navíc by bylo alibistické, dávat si stejný cíl, na jaký jsme už dosáhli.

Po základní části jste skončili třetí. Kdy vám v ní bylo nejhůře a kdy nejlépe?

Jako už tradičně se nám nepovedl začátek soutěže. Po osmi kolech a třech porážkách jsme se dostali do složité situace. Kluci čekali, že po posílení půjde všechno samo. V té době jsme prakticky začali odznovu. Pak už začala být s našimi výkony i výsledky stoprocentní spokojenost. Porazili jsme Tatran a Vítkovice, došli do finále Českého poháru.

Dá se říct, že se vykrystalizovala osa týmu?

Ta se dala dohromady už loni. Letos jsme ji pouze doplňovali. Jmenovat musím nejlepšího českého florbalistu Matěje Jendrišáka, dále Radima Cepka, Petra Pražáka, Ondru Mikeše. Jsme rádi, že máme dva skvělé gólmany Honzu Bindera a Honzu Baráka.

Je vám pouhých třicet čtyři let. Nemáte problémy s udržením autority u zkušených hráčů?

S hráči mám velice dobré vztahy. Jsem rád, že spolupracuji s lidmi, kteří mé důvěry nezneužívají. Samozřejmě jsou chvíle, kdy člověk musí zvýšit hlas nebo někoho vyndat ze sestavy. Kluci to ale chápou a respektují mě stejně, jako já je.  

Ve čtvrtfinále jste hladce vyřadili Otrokovice 4:0 na zápasy. Jak série probíhala?

Překvapivě, v základní části jsme v Otrokovicích prohráli a doma zvítězili až na nájezdy. Problém jsme měli až v posledním utkání, kdy jsme vyhráli na nájezdy. Otrokovičtí nás překvapili svým přístupem, play off hráli tak nějak za odměnu. Naši kluci měli daleko vyšší nasazení.

Pak přišlo semifinále a s ním výbuch 2:10 ve Vítkovicích…

Znovu jsme se snažili precizně připravit a detailně rozebírali hru soupeře. Nakonec z toho paradoxně vyplynulo to, že jsme pominuli základní věc, která k play off patří, zapomněli jsme poctivě pracovat. V utkání nám chyběl pohyb, spoléhali jsme se jen na taktiku, která najednou nefungovala.

Co jste si říkali po utkání?

Vše bouřlivé proběhlo v kabině, kde jsme si řekli, že takovým způsobem hrát nesmíme. Na hotelu jsme zápas už neprobírali, chtěli jsme kluky uklidnit, přesvědčit je, že to jde. Šlo více o práci psychologickou než trenérskou.

V čem bylo jiné druhé utkání?

Udělali jsme několik změn, například jsme vyměnili gólmany a do branky poslali Honzu Baráka. Na obranu Bindera ale musím říct, že on za prohru rozhodně nemohl. Proházeli jsme pětky. Na klucích bylo vidět, že mají velikou vůli porážku odčinit. Opět jsme nehráli nijak oslnivě, ale dokázali vše ubojovat, o čemž svědčí i výsledek 2:1 pro nás.

Co byste chtěli zlepšit před pražskou odvetou?

Jde o práci na míčku a sebevědomí, které ale po vydřeném vítězství jistě vzroste. Chceme být nebezpečnější. Vítkovice perfektně kontrolují míček, proto se do nich nesmíme tlačit. Musíme se spoléhat na defenzivu, která bude v pásmu dostatečně agresivní.

Na co chcete pozvat fanoušky?

Na jednoznačně nejlepší utkání, která se letos v Praze odehrají. Jde o semifinálovou sérii dvou vyrovnaných celků. Proto zveme všechny fandy do haly, jejich pomoc budeme moc potřebovat. Tím spíš, že víme, že z Vítkovic přijedou také fanoušci.

Cíle do série?

Chceme se pokusit o překvapení. Ve Vítkovicích jsme vyhráli asi po jedenácti letech. Z tohoto pohledu je hrozně těžké porazit je čtyřikrát. Cíl se ale nemění, chceme do finále.

A v něm porazit Tatran Střešovice?

Tatran je v tuzemsku favoritem každého utkání. Šance, jak naše, tak Vítkovic, tu ale jsou. Oba celky už v minulosti dokázaly nad Tatranem zvítězit. My ho porazili v základní části a vyřadili z poháru. Vítěz naší série bude mít ve finále velkou výhodu v podobě absolvování těžkých zápasů, to Tatran asi postoupí snadno.

Program pražských semifinálových klání play off (hala v ulici Květnového vítězství 1554):

Sobota 7. dubna 17 hodin a neděle 8. dubna 18.30 TJ JM Pedro Perez Chodov versus 1. SC WOOW Vítkovice.

David Nejedlý