Poprvé v historii českého fotbalu mohou fanoušci spatřit na vlastní oči Superpohár a Pohár UEFA, a to přímo v Praze. Jedny z nejslavnějších klubových fotbalových trofejí totiž míří poprvé v historii společně do České republiky.

Fanouškům je představí osmadvacetiletý hráč Zenitu Petrohrad Radek Šírl, a sice dnes odpoledne v prodejně Lifestyle Sports u smíchovské křižovatky Andělu a pak ještě zítra v budově základní školy v Rudné u Prahy.

Akce na Andělu proběhne od 16 do 18 hodin

Šírl se ziskem Poháru UEFA v letošní sezoně zařadil po bok Patrika Bergra, Vladimíra Šmicra, Radoslava Látala a Jiřího Němce a stal se pátým Čechem v historii, který kdy pohár pozdvihl nad hlavu. Zenit letos ve finále Poháru UEFA zdolal Glasgow Rangers a později získal také Superpoháru zásluhou nečekané výhry s Manchesterem United.

Od 16 do 18 hodin bude dnes ve zmíněné prodejně na Andělu podpisová akce pro fanoušky. „Přijďte se zblízka podívat na Pohár UEFA a Superpohár, nikdo nevíme, kdy taková příležitost přijde znovu. Těším se na vás,“ zve na autogramiádu Radek Šírl.

Šírl se narodil 20. března 1981 v Rudné u Prahy. Fotbalové začátky prožil v týmu AFK Semice, odkud v roce 2000 přestoupil do Bohemians Praha. Z vršovického ďolíčku zamířil v roce 2001 do Sparty. V roce 2003 přestoupil do Zenitu Petrohrad a hraje na postu levého obránce nebo záložníka. Na svém kontě má pět reprezentačních startů a pouze zranění ho připravilo o účast na ME 2008.

Velká autogramiáda slávistů v Edenu

Dnes odpoledne se koná také autogramiáda fotbalistů Slavie v Edenu. Velká podpisová předvánoční akce celého týmu vypukne v 15 hodin v restauraci Paradis v prvním patře stadionu. Vchod do restaurace je VIP recepcí a konec autogramiády je naplánován na 17:15.

U speciálního stánku na VIP recepci v Edenu si před autogramiádou i během ní si mohou fanoušci zakoupit slávistické suvenýry. V prodeji bude balíček hráčských podpisových kartiček celého týmu (32 kusů) za 100 korun, kalendář Slavie 2009 za speciální vánoční cenu 250 korun a DVD Mistři v Edenu za 100 korun. Prodej odstartuje na VIP recepci už ve 14 hodin.

Jde také o podporu handicapovaných sportovců

V rámci čtvrteční autogramiády proběhne také další část veřejné sbírky na podporu handicapovaných sportovců. Podobná akce se konala i během zápasu Poháru UEFA Slavie s Hamburkem. Na VIP recepci mohou návštěvníci potkat dobrovolníky s kasičkami. Za příspěvek 30 korun obdrží každý dárce jako poděkování vánoční čepici.

Stálá kasička je umístěna na pokladnách v Edenu. Další sbírka se bude konat o víkendu 13. až 14. prosince v rámci Vánočních trhů Prahy 10 před NC Eden. Výtěžek ze všech sbírek bude věnován České federaci Spastic Handicap. Jde o občanské sdružení které pomáhá tělesně postiženým sportovcům vlivem následků dětské mozkové obrny (spastiky).

Kam dnes za sportem v Praze?

ČTVRTEK 11. prosince

BRUSLENÍ Na Štvanici: 10.00 až 12.00, 15.00 až 17.30. Ice Arena Letňany: 10.00 až 12.00. ZS Bronzová, Praha 13-Lužiny: 14.30 až 16.30, 17.00 až 19.00.

FOTBAL 15.00 až 17.15 Velká autogramiáda hráčů Slavie (stadion v Edenu), 16.00 až 18.00 autogramiáda hráče Zenitu Petrohrad Radka Šírla včetně prezentace trofejí Poháru UEFA a Superpoháru (prodejna Lifestyle Sports, křižovatka Anděl, Praha 5-Smíchov).

FUTSAL Pražský přebor: 20.00 Eco-Investment B – Chemcomex, 21.00 Vokovicer – The Masers (oba zápasy hala Slavie v Edenu, Vršovice).

HOKEJ 10.00 až 11.30 Trénink reprezentace do 20 let v rámci úvodního kempu před MS v Kanadě (Ice Arena Letňany).

(klt, dp)