To jsou velmi těžké úkoly. Ale na dnešních Prague Sports Games, konajících se od 10.00 v pražské Stromovce, to můžete alespoň zkusit. Návštěvníci, kteří na tento sportovní festival zamíří, mohou s ostatními poměřit své síly v nejrůznějších disciplínách a turnajích. Navíc ne někde na rozbahněné louce, ale přímo v areálu Olympu Praha ve Stromovce, kam veřejnost za normálních okolností nemá přístup.

Vrcholem bude běžecký biatlon 

„Chtěli jsme lidem umožnit podívat se do míst, kde se běžně připravují čeští reprezentanti a olympionici. Doufáme, že ocení možnost zasoutěžit si v profesionálním prostředí,“ věří člen organizačního výboru Jiří Jeník. Jednotlivými disciplínami jsou například ping pong, atletický čtyřboj a tenis, z těch týmových je v nabídce fotbal nebo beach volejbal. Vrcholem by pak měl být běžecký biatlon.

„Pušku jsem si potěžkala, přijde mi, že poměrně dost váží. Ještě jsem z ní nestřílela, uvidíme až v závodě,“ těší se česká dorostenecká rekordmanka v běhu na 100 metrů Nikola Bendová, jež je zároveň tváří sobotní akce. Favority biatlonového klání bychom ale měli hledat jinde sportovního dne se zúčastní čeští reprezentanti Jaroslav Soukup a Lucie Charvátová. Zkrátka však rozhodně nepřijdou ani nepřihlášení příchozí.

V celém areálu je totiž připravený pestrý doprovodný program. Bude si možné vyzkoušet bobový trenažér, zaskákat si na trampolínách nebo otestovat neobvyklé sporty jako paddleboard či fotbalové šipky. Bez zajímavosti jistě nebude ani ukázka práce sportovních lékařů.

Hledá se vyzyvatel pro zápasnici 

Velkým lákadlem jsou pak workshopy se sportovci, kteří mimo jiné pohovoří o svých tréninkových plánech a životosprávě a předvedou ukázky svých technik. A pro ty nejodvážnější je tu jedna zajímavá možnost…

„Na akci se moc těším, třeba někoho položím na zem. Uvidí, zda budu mít nějaké vyzývatele,“ hází rukavici zápasnice Adéla Hanzlíčková, juniorská vicemistryně Evropy ve volném stylu. Celý program bude moderovat televizní komentátor Jaromír Bosák. Sečteno podtrženo: dnes by ve Stromovce rozhodně neměla být nuda.