Jediný den před zahájením fotbalového EUR0 2008 v Rakousku a ve Švýcarsku vyvrcholí v české metropoli osmý ročník fotbalového Coca Cola Školského poháru.

Finálový turnaj pro šestnáct nejlepších fotbalových týmů ze všech regionů České republiky se uskuteční ode dneška do pátku 6. června v tréninkovém centru Sparty v Praze na Strahově.

Vítězný tým pražského finále pojede fandit reprezentaci na mistrovství Evropy do Švýcarska v souboji s Tureckem.

Soutěž je určena pro žáky a žákyně II. stupně ZŠ a prvních až čtvrtých ročníků víceletých gymnázií. Letos se celé akce účastní 1.276 školních týmů, tedy zhruba dvacet tisíc hráčů. Hráče 16 nejlepších družstev v národním finále čekají kromě samotných utkání zajímavé soutěže, setkání s profesionálními fotbalisty a trenéry a také první jednání s přítomnými fotbalovými skauty.

Nudit se nebudou ani kamarádi hráčů

Pro spolužáky hráčů a další účastníky turnaje, kteří přijdou sledovat páteční finálový souboj, jsou připraveny dovednostní soutěže o značkové fotbalové ceny. Po registraci si mohou vyzkoušet volné kopy na terč, penaltu proti brankáři nebo rychlost vlastní střely a další.

Turnaj pro mládež v šipkách

V Domě dětí a mládeže Prahy 7 v Šimáčkově ulici se koná Otevřený pohár v šipkách, a to pro mládež od 6 do 26 let. Turnaj je rozdělen do dvou věkových kategorií. Startovné je zdarma, začátek dvě hodiny po poledni. O dvě hodiny později turnaj končí. Více informací na webové stránce http://www.ddmpraha7.cz.

Na Palmovce se utkají pražští a středočeští hokejbalisté

Na hokejbalovém hřišti na Palmovce se od půl šeste večer koná měření sil mezi mladými výběry Prahy a Středočeského kraje. Utkání, které se bude hrát na 4× 12 minut čistého času, je přípravou na turnaj O pohár hejtmana Jihočeského kraje, který se koná ve dnech 14. a 15. června na zimním stadionu v Písku.

Exhibice zakončí letošní sezonu stolního tenisu

V herně TTC Elizza Praha v podvečer k vidění exhibiční turnaj ve stolním tenisu. Šest vynikajících hráčů, včetně mistra republiky Bohumila Vožického, se postará o zajímavou podívanou. Kromě Vožického se představí domácí Michal Baron (nejlepší hráč základní části I. ligy), Luděk Laboutka (III. liga Německo, vítěz TOP12 Elizza Tour 2008), David Štěpánek (extraligový hráč Sokola Králův Dvůr), Aleš Hanl a Jan Hrnčiřík (oba III. liga Německo).

Vstupné je 20 korun, děti do patnácti let mají vstup zdarma. Po skončení turnaje proběhne tombola a v místě konání bude zajištěno občerstvení.

Kam za sportem v Praze?

STŘEDA 4. června

BILLIARD 19.15 Otevřený turnaj v poolu (herna Balabuška, Michelská 16/19, Praha 4).

FOTBAL 9.00 Coca-Cola Školský pohár, finálový turnaj šestnácti týmů pro žáky a žákyně II. stupně ZŠ a prvních až čtvrtých ročníků víceletých gymnázií ze všech regionů ČR (tréninkové centrum Sparty na Strahově), 12.00 Slavia – Marila Příbram (Česká liga mladších žáků, v Edenu), 15.00 nábor hráčů do Bohemians Praha, ročníky narození 1998 až 2002 (hřiště v Lovosické ul., Praha 9, dostupnost metrem stanice Střížkov), nábor hráčů do Dukly Praha, ročníky narození 1997 a 1998 (stadion Juliska, Praha 6-Dejvice), 15.30 Slavia – Sparta sdružení (pražský přebor mladších přípravek, hřiště UMT v Edenu, Vršovice).

HOKEJBAL 15.00 Soustředění starších žáků Výběru Prahy, připravujícího se na start v turnaji O pohár hejtmana Jihočeského kraje v Písku (hřiště Palmovka), 17.30 Výběr Prahy – Výběr Středočeského kra­je.

SOFTBAL 18.30 CD Praha – Tempo B (přebor Prahy mužů, hř. Pod Císařkou, 19.30 Krč Altron B – MFF B (přebor Prahy mužů, areál Sokola Krč, ul. Pálkařská, Praha 4).

STOLNÍ TENIS 8.00 až 14.00 4×4 Letní hry Prahy 4 pro žáky základních škol (ZŠ U Krčského lesa), 18.00 Exhibiční turnaj šesti hráčů (herna TTC Elizza, bývalá kotelna, Praha 4, Mikulova 1583/2, spojení metro C-Opatov, cca 5 min. směrem k ZŠ Mikulova, herna je vedle školy, nebo autem ulicí Hviezdoslavova, malý kruhový objezd, z něho do ulice Mikulova a herna je cca 70 m od kruhového objezdu).

STREETBALL 12.00 Letní hry Prahy 4 pro žáky ZŠ (DBK Budějovická).

ŠIPKY 14.00 Otevřený turnaj pro mládež od 6 do 26 let (DDM Praha 7, Šimáčkova 16).

(klt, dp)