Prague Lions výborně vstoupili do zápasu a hned při prvním kickoff returnu posunul Josef Janota svůj tým hluboko na polovinu soupeře. Dobrou startovací pozici sám Janota hned první útočnou akcí přetavil v 33yardový touchdown, když quarterback Shazzon Mumphrey našel v ednzóně uprostřed hřiště skulinu mezi dvěma obránci.

Monarchs velmi rychle odevzdali míč zpět soupeři, když quarterback Marek Pavlovič našel passem pouze rukavice Jakuba Brejchy. Lions dokázali chybu domácích potrestat touchdownem Adama Žouželky.

Právě běhová hra Adama Žouželky a Shazzona Mumphreyho dělala Monarchs největší problémy. Na 20:7 zvyšoval Mumphrey po sprintu z poloviny hřiště. Sprint do endzóny si Mumphrey zopakoval ještě před koncem poločasu a Lions tak odcházeli do poločasové přestávky s vedením 26:7.

Monarchs se na startu druhého poločasu dostali v útoku pouze na polovinu hřiště. Na druhé straně se Lions podařilo navýšit skóre dalším touchdownem. Tentokrát Mumphrey našel Kadlece, který si připsal 41yardový touchdown.

Na konci třetí čtvrtiny dokázali Monarchs zápas zdramatizovat. Pavlovič dlouhým passem za obranu Lions našel Jákoba Lukáče, který si doběhl pro touchdown. Následně se při kickoffu podařilo kickerovi Monarchs trefit hráče Lions a odražený míč zalehl domácí tým, který se tak znovu dostal do útoku.

Pavlovič hned první akcí zkusil další dlouhý pass a Tomáš Januschke si doběhl pro další touchdown Monarchs, kterým snížil skóre na 19:33.

K dalšímu dotažení skóre už se Monarchs nedostali a v závěrečné čtvrtině Adam Žouželka svým druhým touchdownem v zápase pojistil výhru Lions s konečným skóre 40:19. Lions jsou s bilancí 6-0 na prvním místě a mají jistotu play-off.

6. kolo Snapbacks ligy

Bratislava Monarchs - Prague Lions 19:40

Brno Alligators - Brno Sígrs 45:27

ISMM Ostrava Steelers - Nitra Knights 14:21

Ústí nad Labem Blades - Přerov Mammoths 20:21